Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Kreatywne ferie i spotkanie ze Stefanem Dardą w Empiku

Dodano: /

W sobotę (16.02) w Empiku w Galerii Rzeszów odbędą się warsztaty, kreatywne ferie pod hasłem "MODA". W poniedziałek (18.02) księgarnia zaprasza na spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą. 

 

Ferie pod hasłem: moda

16 lutego, godz. 11:00

Zima to nie tylko czas ciepłych kurtek i szalików. Zimowa moda może być zaskakująca i kolorowa! Na warsztatach podczas ferii, które odbędą się w Empiku w Galerii Rzeszów od godziny 11:00, spróbujemy ożywić ją fantazyjnymi, niepowtarzalnymi ozdobami: kwiatami, biżuterią czy broszkami, np. z filcu.

Ferie to również czas karnawału, gdzie nawet najbardziej śmiałe pomysły modowe można zrealizować. Uczestnicy warsztatów wykonają śmieszne maski, zabawne okulary ozdabiane markerami CREADU oraz kawałkami filcu. Dla tych, którzy czują, że drzemie w nich prawdziwy projektant mody, mamy coś ciekawego! Wykonamy szkice i projekty strojów wg własnych pomysłów, a pomogą nam w tym markery CREADU.

ZIMOWA MODA Z MARKERAMI CREADU (godz. 11:00-12:30)

Zanim projektant przystąpi do pracy, wykonuje mnóstwo rysunków. Przy pomocy markerów CREADU, stworzymy rysunki żurnalowe, w których przelejemy na papier własne pomysły i koncepcje strojów.

MASKI I OKULARY (godz. 12:30-14:00)

Maski i zabawne okulary wykonane z kartonu, ozdabiane markerami CREADU, kawałkami filcu, guzikami, cekinami.

BIŻUTERIA Z FILCU (godz. 14:00-16:00)

Naszyjniki, broszki, bransoletki i inne ozdoby uszyte z kawałków kolorowego filcu, ozdobione dodatkowo guzikami, cekinami czy koralikami.

Warsztaty kreatywne przeznaczone są dla klientów programu „Mój empik”. Kartę programu można założyć w każdej chwili, nawet w trakcie zajęć. Po zajęciach gotowe dzieło stanie się miłą pamiątką czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności manualnych. Warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne. Zapraszamy!

Dołącz do naszej grupy na FB „Czas na DIY”

www.facebook.com/groups/czasnadiy/

 

 

Mistrz powieści grozy powraca

18 lutego, godz. 18:00

„Cymanowski Młyn” (Wydawnictwo Filia) Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera. To mistrzowskie połączenie zapewnia lekturę na najwyższym poziomie emocji od pierwszej do ostatnie strony. Z okazji premiery „Cymanowskiego Młynu”, Stefan Darda – współautor książki spotka się z czytelnikami
w rzeszowskim Empiku w Galerii Rzeszów już w poniedziałek, 18 lutego.

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?

Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia
i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.

Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?

--

Stefan Darda to autor powieści i opowiadań głównie z nurtu literatury grozy i fantastyki. Jego debiutancka powieść z 2008 roku, "Dom na wyrębach", w której czerpie z wierzeń ludowych, była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. To była pierwsza, ale oczywiście nieostatnia, nominacja do tej najważniejszej polskiej nagrody literackiej dla twórców fantastyki. Autor jest laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Garbińskiego 2015 (za zbiór "Opowiem ci mroczną historię". Z kolei jego powieść "Czarny Wygon" została wyróżniona przez portal Horror Online, magazyn Grabarz Polski oraz zdobyła Nagrodę Nautilus. Po książki Stefana Dardy powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy rodzimej fantastyki i literatury grozy.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Chcą dać "drugie życie" niechcianym meblom. Nowa inicjatywa RDK w ramach "Reggae nad Wisłokiem"

Rzeszowski Dom Kultury zachęca mieszkańców Rzeszowa oraz lokalne firmy do wzięcia udziału w nowej ekologicznej inicjatywie pod nazwą „Drugie życie mebli”. Jej celem jest stworzenie strefy chillout podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu...

Aktualności

Zosia Nowakowska i Wojtek Myrczek zaśpiewają piosenki z lat 20. i 30.

W programie m.in.: Połóż Dłoń Na Dłoni, To Ostatnia Niedziela, Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą, The Way You Look Tonight, Over The Rainbow, Już Nie Zapomnisz Mnie, Miłość Ci Wszystko Wybaczy.

Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu Wege Pogadanki

Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają na czwarte spotkanie z cyklu WEGE POGADANKI, które odbędzie się w piątek 19 kwietniaw Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Aktualności

Bazos, Bruch i Mozart w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

Grecka dyrygentka Maria Bazou poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu. Solistką wieczoru będzie skrzypaczka Oriana Masternak. Zabrzmią utwory Bazosa, Brucha i Mozarta.

Aktualności

Rzeszowskie Juwenalia. Trzy sceny, kilkudziesięciu artystów [PEŁNY LINE-UP]

Już za niespełna miesiąc na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się największa studencka impreza na Podkarpaciu. Organizatorzy 29. Rzeszowskich Juwenaliów ogłosili już pełen line-up. Karnety dostępne w sprzedaży tylko do końca kwietnia.

Aktualności

Kolejny koncert z cyklu Etno Wiosna. Wystąpi Kapela na Dobry Dzień

27 kwietnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wystąpi Kapela na Dobry Dzień. Będzie to kolejny w tym sezonie koncert w ramach cyklu pn. Etno-Wiosna.

Aktualności

Warsztaty archeologiczne dla dzieci i młodzieży w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice wspólnie z Fundacją Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego zapraszają na cykl warsztatów archeologicznych dla dzieci i młodzieży. Spotkania podzielone będą na dwie części - wykładową oraz warsztatową.

Reklama