Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Konkurs "Pan Ignacy znany i nieznany" rozstrzygnięty. Grand Prix zdobył 12-letni Jan Walus z Rzeszowa

Dodano: /

12-letni Jan Walus został zdobywcą Nagrody Grand Prix Konkursu Plastycznego „Pan Ignacy znany i nieznany”, który został zrealizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach obchodów Roku Łukasiewicza w Rzeszowie. W piątek 3 czerwca 2022 roku odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej.

Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej i pionier europejskiego przemysłu naftowego urodził się dokładnie 200 lat temu. Rok 2022 przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej został ogłoszony rokiem Łukasiewicza. Z tej okazji Rzeszowski Dom Kultury zaprosił najmłodszych mieszkańców miasta do udziału w Konkursie Plastycznym „Pan Ignacy znany i nieznany”, który adresowany był do dzieci
i młodzieży kształcących się na terenie Rzeszowa.

Konkurs został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola (5-6 lat), klasa I-III (7-10 lat), klasa IV-VI (11-13 lat) oraz klasa VII-VIII (14-15 lat). Oceny 236 zgłoszonych prac konkursowych dokonała dwójka artystów – Dorota Zielińska oraz Iwona Międlar. Jury, które brało pod uwagę samodzielność, kreatywność, walory artystyczne i zgodność z tematem przyznało Nagrodę Grand Prix 12-letniemu Janowi Walusowi.

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wystawę pokonkursową, której wernisaż odbędzie się w piątek 3 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154. Prace młodych artystów z Rzeszowa będzie można oglądać i podziwiać do dnia 15 czerwca 2022 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00.

Konkurs Plastyczny „Pan Ignacy znany i nieznany został” został zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach obchodów Roku Łukasiewicza w Rzeszowie. Konkurs sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury www.rdk.rzeszow.pl.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Zemsta" wraca na deski teatru Maska

Po długiej przerwie, na deski teatru Maska wraca jeden z najbardziej lubianych tytułów - ZEMSTA Aleksandra Fredry w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę oraz we wtorek, środę...

Aktualności

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Aktualności

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13....

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Reklama