Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Konfrontacje Teatralne w Siemaszkowej. Do Rzeszowa przyjadą niezależne teatry z regionu

Dodano: /

Tydzień po zakończeniu 61. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 02. Festiwalu Arcydzieł, w Teatrze Siemaszkowej ruszają Podkarpackie Konfrontacje Teatralne – pokazy teatrów niezależnych z województwa podkarpackiego. To okazja do spotkania młodych twórców z doświadczonymi artystami. Przed uczestnikami weekend pełen wrażeń.

Organizowane po raz trzeci Podkarpackie Konfrontacje Teatralne powracają do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jak co roku w programie znalazły się prezentacje przedstawień grup teatralnych z regionu – na Dużej Scenie zobaczymy m.in. Teatr S.A.N. z Przemyśla, Grupę Artystyczną „Safo” i Teatr Ferment z Dębicy, Teatr Młode Dzielne Kuropatwy i Teatr Pozytywka z Rzeszowa, Teatr Ad Hoc ze Stalowej Woli oraz Teatr Kąt z Jarosławia.

Poza tym, zespoły, które zaprezentują swoje spektakle, wezmą także udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Jury w składzie: Magdalena Widłak (tancerka), Katarzyna Marjasiewicz (instruktorka teatralna, animatorka i menedżerka kultury), Bożena Stasiowska-Chrobak (dr hab. prof UR, dyrygent), Kamil Dobrowolski (aktor).

W programie również pokazy spektakli gościnnych: „W beczce chowany” Teatru Chlebojady i Grymas z Zielonej Góry (reż. A. Niewiadomska i grupa), „Kieszenie pełne wspomnień. Anatomia zdarzeń” Latającego Teatru Kantorowi (reż. J. Gierigk) oraz „Śpiewająca z wilczkami” z rzeszowskiego Teatru Przedmieście (reż. A. Adamska-Szukała).

Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.

Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Wydarzenie Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PORGRAM PODKARPACKICH KONFRONTACJI TEATRALNYCH

24.11.2023 (piątek)

Teatr Przedmieście, ul. Reformacka 4:

17:00-18:00 „Śpiewająca z wilczkami”, Teatr Przedmieście

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

19:00-20:00 „W beczce chowany” Teatr Chlebojady i Grymas

25.11.2023 (sobota)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

09:00-09:30 „Dobra samotność” Teatr S.A.N. – Przemyśl

10:00-10:30 „Cuda wianki” Grupa Artystyczna „Safo” – Dębica

11:00-11:30 „Między mitem a prawdą” Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy – Rzeszów

12:00-12:30 „(nie)dorośli” Teatr Ferment – Dębica

14:30-15:30 „Łysa śpiewacza” Teatr Ad Hoc – Stalowa Wola

16:00-16:45 „Tańce z Ballybeg” Teatr Kąt – Jarosław

17:15-18:05 „Zbrodnie serca” Teatr Pozytywka – Rzeszów

20:00-21:15 „Kieszenie pełne wspomnień. Anatomia zdarzeń” Latający Teatr Kantorowi

26.11.2023 (niedziela)

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Duża Scena:

13:00-13:40 „Studium (Przypadku) Strachu” Magdaleny Widłak

13:45-14:15 Podsumowanie Festiwalu

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama