Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Kino plenerowe na rzeszowskim Rynku. Na wielkim ekranie: "Paterson" i "Książę"

Dodano: /

Letni wieczór, leżaki i dobre kino – to propozycja Rzeszowskich Piwnic na pierwszy lipcowy weekend. Na wielkim ekranie, który stanie na Skwerze Kultury będzie można zobaczyć dwa filmy.

Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku stanie wielki ekran, na którym odbędą się bezpłatne projekcje filmowe. Wyświetlone zostaną dwa filmy: „Paterson” Kima Jarmusha w sobotę oraz „Książę” Rogera Michella w niedzielę. Projekcje rozpoczynają się o godz. 21:00.

Seanse odbędą się w ramach zadania pod nazwą „Funduszowe lato z kulturą – filmowe pokazy plenerowe”, które jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Poniżej harmonogram projekcji oraz informacje o filmach:

PATERSON, reż. J. Jarmush, USA, 2016 r.

sobota, 1 lipca, start godz. 21:00

Film jest pełną humoru opowieścią o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

KSIĄŻĘ, reż. R. Michell, Wielka Brytania, 2020 r.

niedziela, 2 lipca, start godz. 21:00

Oparta na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna między¬narodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

.

Reklama

Komentarze

Reklama