Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Jazz w Piwnicach. Bezpłatny koncert trzech zespołów

Dodano: /

W piątek, 25 października w ramach inicjatywy pod nazwą „Jazz w piwnicach” w przestrzeni Rzeszowskich Piwnic wystąpią trzy zespoły: Kraina Przyjemności, Free Men in the band i Dr Zolo. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Kraina Przyjemności to mieszanka jazzu, fusion, rocka, folk, popu i alternatywnej odmiany rocka. Zespół nagrał dwie płyty: debiutancki album pt. „Fosa”- płyta nagrana w częstotliwości 432 Hz zawierająca metafizyczne przesłanie oraz druga płyta “II”będaca kontynuacją przesłania muzycznego z wpływami funka i awangardy. Obecnie trwają przygotowania do wydania kolejnego materiału.

Free Men in the band to jazzowe trio z Krakowa. Nazwa zespołu jest parafrazą książki Jeroma Klapki Three Man in A Boat, ponieważ jest to muzyczna podróż trzech facetów w poszukiwaniu źródeł własnej formy autoekspresji i dobrej zabawy.

Dr Zolo to wybuchowa mieszanka awangardowej elektroniki, jazzowych improwizacji, rockowej dynamiki i folkowych melodii. Brzmienie zespołu utkane jest z pulsujących rytmów perkusji, hipnotyzujących dźwięków syntezatorów i nostalgicznych pasaży mellotronu. Surrealistyczną atmosferę koncertów dopełniają autorskie wizualizacje.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Końskie życie na fotografiach Elżbiety Kaliszewskiej. Nowa wystawa w Rzeszowskich Piwnicach

„Konie światłem malowane” to tytuł nowej wystawy, która od 1 sierpnia br. będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach. Autorką jest Elżbieta Kaliszewska, która fotografuje od dawna, a ta życiowa pasja wywodzi się z...

Aktualności

Wystawa fotografii w terminalu lotniska w Jasionce

Wystawa zatytułowana „Polacy w bitwie o Wielką Brytanię”, którą przygotowało Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Aktualności

Plenerowe koncerty kameralne na rzeszowskich osiedlach

Już w ten weekend odbędą się trzy z czterech wydarzeń plenerowych organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach cyklów: „Dobry wieczór z kulturą” oraz „Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.

Aktualności

RE: Rzeszów Festival już w ten weekend. Koncerty, projekcje multimedialne, atrakcje dla dzieci i foodtrucki

W programie 10 koncertów artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się projekcje multimedialne, strefa dla dzieci i okazja do spróbowania smakołyków z najlepszych foodtrucków.

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Wizyta strażaków i bajki z serii Strażak Sam

Przed nami kolejny niedzielny poranek filmowy w rzeszowskim kinie Helios przygotowany z myślą o najmłodszych kinomanach.

Aktualności

Kino pod gołym niebem na rzeszowskich osiedlach

Startuje cykl Wakacyjne Kino Plenerowe organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach projektu socjalnego „Z uśmiechem w przyszłość”, którego operatorem jest rzeszowski MOPS. Bezpłatne seanse filmowe odbędą się na czterech rzeszowskich osiedlach.

Aktualności

Mini trasa koncertowa Skubisz Lemańczyk Cooperation. Rzeszów jednym z przystanków

Skubisz Lemańczyk Cooperation rusza w mini trasę koncertową na południu Polski. 27 lipca zagrają w Parku im. W Szafera na Słocinie w Rzeszowie.

Reklama