Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

„Fredro jakiego nie znacie” - koncert promujący płytę Alka Berkowicza

Dodano: /

Alek Berkowicz, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, będzie promował płytę zatytułowaną „Fredro jakiego nie znacie”. „Ten wyjątkowy koncert przeniesie Państwa w muzyczną podróż przez świat tekstów Aleksandra Fredry, interpretowanych z niezwykłą pasją i talentem przez Berkowicza” – zapewniają organizatorzy.

Alek Berkowicz – dyplomowany kontrabasista, muzyk Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Obok uprawiania muzyki klasycznej, duża część jego życia artystycznego zajmuje komponowanie i wykonywanie utworów do słów polskich poetów, takich jak: Kochanowski, Mickiewicz, Fredro, Norwid, Konopnicka, Baczyński, a także autorów obcojęzycznych – Shakespeare, Wedekind, Lear. Na scenie zobaczyć można go: solo, w duecie, z zespołem, a także z orkiestra symfoniczna. Do tej pory wykonał ponad 100 autorskich koncertów.

Celem wydania płyty jest promocja dziedzictwa kulturowego szczególnie w kontekście dzieł Aleksandra Fredry. Przez interpretację tekstów Fredry w nowoczesny sposób, Berkowicz pomaga przekazaniu wartości tych dzieł kolejnym pokoleniom oraz poszerzeniu kręgu ich odbiorców.

Koncert Alka Berkowicza z zespołem odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej wojewódzkiego Domu Kultury W Rzeszowie. Bilety w cenie 40 zł dostępne w kasie WDK. Każdy posiadacz biletu, otrzyma bezpłatny egzemplarz płyty CD.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Monika Brodka zamiast Darii Zawiałow na Rzeszowskich Juwenaliach

W związku z nagłą chorobą, Daria Zawiałow nie wystąpi na tegorocznych Juwenaliach Rzeszowskich. Zastąpi ją Monika Brodka. Największa studencka impreza na Podkarpaciu odbędzie się już w najbliższy weekend.

PUNKOWY PERFORMANCE

Koncert formacji Siksa w Rzeszowskich Piwnicach

Siksa to duet stworzony przez wokalistkę i performerkę Alex Freiheit i basistę Piotra "Burima" Buratyńskiego. To nie tylko zespół muzyczny, to manifest artystycznej odwagi, połączenia osobistych doświadczeń oraz wyjątkowej ekspresji scenicznej.

Wtorek z klasyką

Seksmisja - kultowa komedia Juliusza Machulskiego na dużym ekranie

Dokładnie w dniu 40-lecia premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe przypomni kultową komedię Juliusza Machulskiego „Seksmisja”.

Aktualności

PDF. Jacek Stankiewicz o fotografiach Rzeszowa "z różnych szuflad"

29 kwietnia w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu „Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne (PDF)”.

Aktualności

ESK 2024. Koncert Miss God z harfą laserową i interaktywna instalacja

Głosy Wschodu / East Voices to kolejny projekt artystyczny, który będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Aktualności

Znamy pełny program tegorocznego Święta Paniagi

Jarmark rękodzieła, korowód zespołów, koncerty, pokazy i spektakle to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa podczas Święta Paniagi. Tegoroczne wydarzenie uświetni występ zespołu “Viva Santana” Cichoński - Torres Band.

Reklama