Rzeszów - Sobota, 19.10.2024
Reklama

Fotografia aktu Agnieszki Rachowicz w Galerii Nierzeczywistej

Dodano: /

7 lutego o godz. 18.00 w Galerii Nierzeczywistej RSF odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Rachowicz zatytułowanej ONE.

Tak sama autorka opisuje swoją wystawę:

"Wystawa ONE jest moim poszukiwaniem. Fotografią aktu zajmuję się od 9 lat, jednak za każdym razem staram się znaleźć inną formę. Jakiś czas temu podjęłam temat WSPÓŁISTNIENIE. Skupiłam się na szukaniu zależności pomiędzy ludzkim ciałem a krajobrazem, który nas otacza. Przyznam, że ten temat bardzo mnie zaintrygował, stąd niejako kontynuacja. Bardzo lubię pracować z czynnikiem ludzkim. Za każdym stoi jakaś historia. Nasza współpraca sprawia, że stosunek fotograf- model zmienia się w coś bardziej osobistego, konkretna fotografia staje się efektem naszej relacji. Każda forma skryta w poszczególnym ciele zawsze kierunkuje moje działanie. Te kilka lat temu, kiedy byłam studentką, moja fotografia aktu była zdecydowanie ostrzejsza. Dziś, choć nadal jestem młodą osobą, szukam spokoju w moim codziennym chaosie. Celowo unikam kontrastów, staram się stworzyć klimat przestrzeni, w której sama chciałabym się znaleźć. Oczywiście nie mówię tu o elementach ciała, a o samej formie."

Agnieszka Rachowicz  

Fotografią zaczęła interesować się mając 14 lat. Bacznie przyglądała się umiejętnościom taty- fotografa, który nauczył ją podstaw tego warsztatu oraz zaraził na resztę życia pasją fotografii. W 2014 roku obroniła dyplom w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, na kierunku fotografia. Równolegle rozpoczęła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku grafika. Zaowocowało to tematem „Współistnienie” wyżej wymienionego dyplomu, w którym połączyła fotografię z grafiką oraz akt z pejzażem. Celem takiego motywu było zwrócenie uwagi na wspólne cechy ciała ludzkiego oraz otaczającego  krajobrazu. Dodatkowo połączyła technikę fotografii z drukiem offsetowym. Te złożone zabiegi sprawiły, że każda praca wyszła od początku do końca spod jej ręki, począwszy od naciśnięcia spustu migawki, skończywszy na wydruku warsztatowym. Dzięki temu każda praca posiada niepowtarzalne cechy i jest jakby naznaczona indywidualną pieczęcią autorki. Wielokrotnie występowała w charakterze autora oraz kuratora wystaw. Swoje wieloletnie doświadczenie przekazał jej pan Andrzej Drozd, który nauczył ją szlachetnych technik fotografii. Dyplom na Uniwersytecie Rzeszowskim obroniła we wrześniu 2017 roku. Temat dyplomu magisterskiego poświęciła twórczości swojego taty. Stworzyła album pt. „Piotr Krupa- oczami ptaka”.

Była uczestnikiem wielu wystaw krajowych oraz międzynarodowych, gdzie prezentowała głównie fotografie. Jest laureatką kilku konkursów fotograficznych takich jak Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Miasto i ludzie- relacje”, w którym zdobyła Grand Prix. W roku akademickim 2014/2015 otrzymała stypendium Ministra za osiągnięcia sportowe i artystyczne.  Na co dzień uczy fotografii.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatna impreza sylwestrowa dla seniorów

Rzeszowski Dom Kultury organizuje taneczną zabawę sylwestrową dla mieszkańców Rzeszowa powyżej 60 roku życia. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a wstęp na zabawę odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń.

Aktualności

"Historia żółtej ciżemki" - ekranowy debiut Marka Kondrata w Kinie za Rogiem Cafe

Słynny film dla najmłodszych widzów z czasów PRL’u, będzie można obejrzeć w Kinie Za Rogiem Cafe w ramach cyklu „Wtorek z klasyką”. Obraz był ekranowym debiutem 11-letniego wówczas Marka Kondrata, grającego rolę...

Aktualności

Muzeum Dobranocek. Ta wystawa przeniesie Was w magiczny świat Disney'a

Słynna amerykańska firma, założona przez braci Roya i Walta Disneyów, obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji rzeszowskie Muzeum Dobranocek przygotowało wyjątkową wystawę czasową dla fanów tej kultowej wytwórni....

Aktualności

Witold Szabłowski spotka się z czytelnikami

To już ostatnie spotkanie autorskie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem gościem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie będzie reporter i pisarz – Witold Szabłowski.

Aktualności

Tajniki medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan na wystawie z Muzeum Etnograficznym

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in.: rysunki i akwarele Marii Kozłowej, Jana Stasiowskiego i Władysława Chajca, elementy wyposażenia dawnej apteki, a także przyrządy używane przez lekarzy i znachorów.

Aktualności

DKF Klaps. Świąteczny miesiąc z dobrym filmem w WDK [REPERTUAR]

Trzy projekcje filmowe zaplanowano w ramach grudniowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W repertuarze m.in. kultowy dla wielu miłośników kina „Opętanie” Andrzeja Żuławskiego z 1981 r.

Reklama