Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

Estrada Rzeszowska uruchomiła Estradaversum - "miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią"

Dodano: /

Estrada Rzeszowska uruchomiła, specjalną, wirtualną przestrzeń pn. Estradaversum. Jest to „miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników”.

Estrada Rzeszowska to miejska instytucja kultury, która od ponad sześciu dekad nieprzerwanie zapewnia niezapomniane emocje. Rocznie organizuje ponad sto wydarzeń kulturalnych, od niszowych i kameralnych po największe festiwale w Rzeszowie. Flagowymi wydarzeniami organizowanymi przez Estradę Rzeszowską są: Europejski Stadion Kultury, Rockowa Noc, Rzeszów Breakout Days czy Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko.

W grudniu ubiegłego roku, Estrada Rzeszowska obchodziła 65 urodziny, które nie tylko stały się okazją do świętowania, ale również tworzenia planów na kolejne lata działalności instytucji… i tak właśnie narodziło się Estradaversum.

Czym jest Metaversum Estrady Rzeszowskiej?

To dynamiczna wirtualna przestrzeń instytucji, stworzona z myślą o szerokim spektrum wydarzeń kulturalnych i artystycznych. To miejsce, gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników.

Przekraczając granice fizyczne, Estradaversum staje się miejscem, gdzie mogą spotkać się ludzie z całego świata, aby wspólnie cieszyć się sztuką i kulturą w wirtualnym wymiarze.

Wirtualna instytucja kultury to nie tylko przestrzeń konsumpcji, ale także interakcji społecznej. Dostępny w Estradaversum chat (dla zalogowanych) zapewnia miejsce do spotkań, dyskusji i dzielenia się wrażeniami z innymi uczestnikami. Interakcje między odwiedzającymi tworzą wirtualną społeczność miłośników kultury, tworząc unikalne i wspólne doświadczenia online.

Co więc można robić w Estradaversum? Przede wszystkim świetnie się bawić! Po wejściu na stronę:  https://estrada.rzeszow.pl/estradaversum  i stworzeniu własnego avatara można zacząć eksplorację, najlepiej zaczynając od pętli historycznej pełnej zdjęć, filmików i ciekawostek związanych z naszą działalnością.

Pierwszy koncert rockowy w Metaversum

A już w najbliższy wtorek, 23 stycznia 2024 o godz. 20:00 odbędzie się pierwszy rockowy koncert w metaversum. W wirtualnej przestrzeni wystąpi Benek i Bimbronauci  w składzie:

Kamil „Szczupły” Czuprys- gitara, aranzacje, muzyka, teksty. Pochodzi z Pacanowa, wychowywał sie w Tychach. Tam tez nasiakł slaskim bluesem. Poprzednio grał w zespołach KFM, Biegun Zachodni. Na nim ostatecznie opiera sie cała muzyka Bimbronautów. Na scenie od 20 lat. Grał z najwiekszymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz „Długi” Długosz - gitara basowa. Na scenie od lat 90 XX w. Grał w zespołach Red Sector A,Wesoły Roger, Neonovi Gitary- Fender Jazz Bass, Ibanez Roadstar 2 series, Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass. Wzmacniacze Ampeg svt 4 pro, SWR Goliath 4GR bass at 810 +

Jakub „Kasa” Kasowicz- perkusja. Pochodzi z okolic Jasła, a jak wiadomo jest to miasto gwiazd muzyki rozrywkowej. Nauczyciel gry na perkusji w szkole muzycznej Yamaha. Gra chyba we wszystkich zespołach w Rzeszowie.

Tomasz „Benek” Bys - autor tekstów, melodie, wokal. Załozyciel zespołu. Dba o zgodnosc ducha Bimbronautów z harmonia dobra i swiatła. Potrafi zaszumiec jak 100 milowy las. Nigdy nie grał w innych zespołach. Muzyki uczył sie od Dziuraki, a ten doprowadzony do granic wytrzymałosci przekazał go Szczupłemu. Teraz Kamil niesie ten worek kakofonii.

Twórczość Bimbronautów to mieszanka stylów, podejść i koncepcji bez ograniczeń, lęku o wyjście poza kanon. Czasem jest blues z progu na, którym mieszka, czasem punk z jabolem. Tango? – nie ma problemu. Zdarza się folk prosto z Chicago i tradycyjny rock.

Bimbronauci czerpią inspiracje do swoich utworów ze zwykłego, szarego życia, które kolorują sobie i swoim fanom opowieściami o zabawie, dziewczynach i śpiewie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Najlepsze krótkie metraże nominowane do Oscara tylko w WDK'u

14 marca o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury, w ramach programu „Oscar Nominated Shorts: Fabuły 2023”, odbędzie się projekcja filmów krótkometrażowych, które w tym roku powalczą o Oskara. Bilety w cenie...

Aktualności

Jakub Dziewit w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie

“Fotografia sama w sobie jest jedynie możliwością sensu” to tytuł wystawy Jakuba Dziewita, której wernisaż odbędzie się już w najbliższy piątek, 10 marca o godz. 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Wystawie...

Aktualności

Oscarowy tydzień w Kinie za Rogiem Cafe

W związku ze zbliżającą się ceremonią rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, Kino za Rogiem Cafe przypomina ciekawe, nagrodzone i nominowane produkcje ostatnich lat, które warto znać, obejrzeć na dużym ekranie lub po...

Aktualności

"Blaski i Cienie" w Masce. Opowieść o jasnych i ciemnych stronach życia

Spektakl będzie można zobaczyć w piątek 17 marca o godz. 18.00 w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych.

Aktualności

Stand-uperka Paulina Potocka wystąpi w Rzeszowie

„Ja to mam szczęście” – to tytuł programu z którym do Rzeszowa przyjedzie Paulina Potocka. Występ odbędzie się 19 marca 2023 r. o godz. 19:00 w restauracji Warsztat Pizza przy Wyspiańskiego 18D.

Aktualności

Penderecki, Tansman i Dvořák w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

„Agnus Dei” Krzysztofa Pendereckiego, „I Koncert fortepianowy” A. Tansmana i „VIII Symfonia” A. Dvoraka wypełnią program piątkowego (5.03) koncertu symfonicznego w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Orkiestrę poprowadzi Paweł Przytocki....

Aktualności

Koszyce w obiektywie Štefana Liptáka. Nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej

„KOSZYCE. Miasto w sercu. Średniowiecze trwa” – to tytuł wystawy, która prezentowana będzie przez najbliższe tygodnie w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Matejki 10. Wernisaż zaplanowano na piątek, 10 marca 2023 r...

Reklama