Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Dwa koncerty w Rzeszowie na finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Wystąpi m.in. Mikromusic

Dodano: /

W drugi weekend września w Rzeszowie odbędzie się finał tegorocznej edycji Podkarpackiego Festiwal Osób Wyjątkowych. Sam festiwal odbędzie się po raz drugi, jednak wydarzenie w formule koncertu Razem Piękniej ma już 17-letnią tradycję.

W piątek, 8 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się 17. Koncert Galowy Razem Piękniej. Od godz. 10.00 w sali widowiskowej rzeszowskiego WDK odbywać się będą prezentacje artystyczne podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz domów pomocy społecznej z całego województwa podkarpackiego. Publiczność weźmie też udział w spektaklu Teatru Fantazja z MOK w Dębicy pt. „Dotkliwość”. Całość koncertu będzie tłumaczona na język migowy.

Dzień później, w sobotę 9 września zaplanowano plenerowy Koncert Finałowy. Impreza odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie (muszla koncertowa od strony ul. Pułaskiego). Wydarzenie rozpocznie koncert Sylwii Piotrowskiej z zespołem.

O wokalistce:

SYLWIA PIOTROWSKA - Kompozytorka, autorka tekstów, głównie w tematyce gospel. Wokalistka między innymi takich zespołów jak: Chinook (Dębica), Kuki Pau (Sokołów Małopolski), Sling (Rzeszów), SIMP (USA). W sierpniu 2022 r. wydała autorski album TWOJE ŚWIATŁO ( muzyka chrześcijańska ).

W programie zaplanowane są występy Zespołu Pieśni i Tańca "Bandoska", Studia Artystycznego "Bella Arte" oraz laureatów II Podkarpackiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Osób Niepełnosprawnych "TOTUS TUUS" 2023 w Haczowie. Podczas wydarzenia odbędzie się także kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz prezentacje gastronomiczne Zakładów Aktywności Zawodowej z terenu Podkarpacia.

Gwiazdą imprezy plenerowej będzie zespół Mikromusic, który na scenie wystąpi ok godz. 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

O zespole:

Zespół MIKROMUSIC powstał w 2002 roku we Wrocławiu. Muzycy od dwóch dekad z zaangażowaniem realizują swoją misję, tworząc wpadające w ucho, a zarazem nieprzeciętne utwory. W ich bogatym dorobku artystycznym znajdują się takie przeboje, jak "Takiego chłopaka", "Tak mi się nie chce" czy "Bezwładnie".

Na przestrzeni ostatnich lat artyści zaskarbili sobie sympatię oddanej rzeszy fanów, zostali też wyróżnieni wieloma nagrodami, w tym Fryderykiem w kategorii "muzyka poetycka".

Grupa wydała do tej pory 12 albumów i zagrała setki koncertów. W roku jubileuszowym wydali album „Mikromusic z górnej półki”.

Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych ma na celu zwiększenie dostępności odbioru kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Poprzez włączenie środowisk niepełnosprawnych w działania kulturalne społeczeństwo integruje się i otwiera na różnorodność. Osoby z niepełnosprawnościami mogą pokazać swoje atuty i zdolności a przy tym podzielić doświadczeniem i nauczyć czegoś nowego. Wszystkie zadania mają charakter niekomercyjny. Celem organizatorów Festiwalu jest też wsparcie kadry warsztatów terapii zajęciowej z terenu Podkarpacia, poprzez organizację cyklu szkoleń dla pracowników i instruktrów. Tematyka warsztatów to m.in. pisanie ikon, fotografia, makrama, żywica epoksydowa, malowanie tuszami alkoholowymi. Pozyskane umiejętności uczestnicy mogą później z powodzeniem wykorzystywać w pracy z podopiecznymi WTZ.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama