Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Ciche Godziny w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

W drugą środę miesiąca, od 16:00 do 19:00 w Rzeszowskich Piwnicach, w przestrzeni wielofunkcyjnej oraz trasie obowiązują Ciche Godziny. To udogodnienie korzystania z oferty instytucji kultury dla osób wysoko wrażliwych.

Ciche Godziny są coraz popularniejszym rozwiązaniem wprowadzanym zarówno przez instytucje publicznie, jaki i sklepy. W Rzeszowskich Piwnicach, od listopada 2023 roku w wyznaczony dzień możliwe jest zwiedzania podziemi przy wyłączonym dźwięku. Cisza obowiązuje również w holu, czyli powierzchni wielofunkcyjnej, w której często prezentowane są wystawy. W ten dzień, harmonogram zwiedzania został podporządkowany pod Ciche Godziny. Między 16:00 a 19:00, obowiązują 4 wejścia  w odstępstwie 40 minutowych przerw – 16:00, 16:40, 17:20 i 18:00. Niewielkie, maksymalnie 10 osobowe grupy wprowadza przewodniki, opowiadając w skrócie historię miejsca. Następnie odwiedzający samodzielnie pokonują piwniczne korytarze. Odkrywają dzieje Rzeszowa wykorzystując przy tym stanowiska multimedialne oraz tablice informacyjne. Ten wariant zwiedzania minimalnie trwa około 50 minut, natomiast nie ma limitu czasu.

Do kogo skierowane są Ciche Godziny?

Rzeszowskie Piwnice kierują tą ofertę do osób wysoko wrażliwych, w spektrum autyzmu, ale także dla wszystkich, które szukają odpoczynku od nadmiaru bodźców i chcą w spokoju zapoznać się z treściami prezentowanymi na ekspozycji, wczytać się w historię Rzeszowa.

Zwiedzanie grupowe podczas Cichych Godzin

Chociaż Ciche Godziny zostały przygotowane z myślą o indywidualnym odbiorcy, instytucja również umożliwia przejścia grupowe z przewodnikiem. Jest to skrócona wersja zwiedzania, trwająca około godziny. Aby skorzystać z tej oferty, należy wcześniej skontaktować się telefonicznie 798 445 920.  

Terminy Cichych Godzin zwiedzania w 2024 r.:

10 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 10 kwietnia, 8 maja, 12 czerwca. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatne teatrzyki dla dzieci w centrum handlowym w Krasnem

„Czerwony kapturek”, „Baśń o gajowym Chrobotku” i „Złote jajko” to tylko niektóry z bezpłatnych spektakli dla najmłodszych, jakie będzie można zobaczyć w 2025 roku w pasażu centrum handlowym Auchan Krasne. Za tą...

Aktualności

II edycja Wielkiego Koncertu Świątecznej Pomocy w Rzeszowie. Wystąpią 4 zespoły

Sztab WOŚP w Tyczynie już po raz drugi organizuje w stolicy Podkarpacia koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie cztery zespoły, na bramce wolne datki do puszki.

Aktualności

Kultowa “Nienawiść” wraca do kin w wersji 4K. Gdzie zobaczysz w Rzeszowie?

Po 30 latach od premiery, na ekrany kin wraca kultowy film “Nienawiść” Mathieu Kassovitza w odrestaurowanej kopii 4K. Obraz będzie można obejrzeć w trzech rzeszowskich kinach.

Aktualności

Koncert charytatywny dla podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci

„Bo jak nie my to kto?” – pod takim hasłem odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie w całości na poprawę codziennych warunków życia podopiecznych rzeszowskich domów dla dzieci.

Aktualności

Muzyka pięciu kompozytorów zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy piątek, 10 stycznia 2025 r. salę koncertową Filharmonii Podkarpackiej wypełnią dźwięki utworów takich kompozytorów jak: Mozart, Verdi, Bizet, Dvorak i Puccini. Orkiestrę poprowadzi Jiří Petrdlík. Podczas koncertu wystąpią również soliści...

Aktualności

Charytatywne kolędowanie dla małej Alicji z Rzeszowa. RDK organizuje 9 koncertów

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa na cykl dziewięciu koncertów charytatywnych pod nazwą „Styczeń z Kolędą – Rzeszowski Dom Kultury dla Alicji”, które będą się odbywać od 12 do 31 stycznia...

Aktualności

Ostatni weekend w Świątecznym Miasteczku na rzeszowskim Rynku [3-6.01.2025]

Jeżeli chcecie jeszcze poczuć świąteczną atmosferę w sercu Rzeszowa, zaplanujcie wypad na rzeszowski Rynek w ten weekend. Będą to ostatnie dni funkcjonowania Świątecznego Miasteczka i towarzyszącego mu Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Aktualności

„Jaco – Opowieść o Zbigniewie Jakubku” – dokument Huberta Gotkowskiego i Bartłomieja Skubisza do obejrzenia w sieci

Hubert Gotkowski i Bartłomiej Skubisz nakręcili film dokumentalny opowiadający o życiu i twórczości wirtuoza instrumentów klawiszowych, kompozytora, aranżera i pedagoga – Zbigniewa Jakubka. Obraz można już obejrzeć w sieci.

Reklama