Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Breakout Days 2019 to nie tylko koncerty. Zobacz co jeszcze przygotowali organizatorzy

Dodano: /

Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września w Rzeszowie. Oprócz koncertów, organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje - spacer "śladami Breakoutów" oraz "granie dla Nalepy".

Spacer śladami Breakoutów

W sobotę 14 września, o godz. 15.00 przy pomniku Tadeusza Nalepy rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię „Breakoutów”. Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. Mapa ta pokazuje, gdzie kształtowały się przyjaźnie i pomysły, które dały zaczątek muzycznej rewolucji. Tadeusz Nalepa sam powtarzał w wywiadach, że zawsze związany był ze swoim miastem. Dlatego pierwszy punkt na mapie pojawił się naturalnie – pomnik muzyka przy ul 3 Maja. A, że pewne rzeczy w mieście Nalepy po prostu się wie, to powoli krok po kroku kształtowała się trasa. Nieodzowną pomocą wykazał się brat artysty – Czesław Nalepa, który pieczołowicie konsultował każdy punkt spaceru.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej - liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można natomiast bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Gramy dla Nalepy

Również w sobotę, w tym samym miejscu, czyli przy pomniku Tadeusza Nalepy po raz kolejny fani i sympatycy zespołu Breakout spotkają się, by wspólnie zagrać jeden z jego najsłynniejszych utworów – „Kiedy byłem małym chłopcem”! Utwór ten został uznany przez magazyn „Twój Blues” najważniejszym utworem bluesowym XX wieku.

Na ul. 3 Maja zagrają m.in. syn Tadeusza – Piotr Nalepa, Robert Lubera - lider zespołu Nie-Bo, rzeszowski zespół Ślad, a zaśpiewają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec. Zapraszamy wszystkich gitarzystów i nie tylko do dołączenia do wydarzenia!

 

PROGRAM RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2019:

Czwartek 12.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:00 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą.

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Zaproszenia na koncert można wygrać w konkursie na profilu Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Piątek 13.09

Rzeszowski Rynek

19:30 Koncert finałowy

25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej

oraz:

Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa.

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22:00 – Koncert Martyny Jakubowicz

Bilety na koncert będzie można otrzymać bezpłatnie w Estradzie Rzeszowskiej od środy, 28 sierpnia od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Sobota 14.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

15:00 – spacer śladami Tadeusza Nalepy, który poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku – liczba miejsc jest ograniczona.

17:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”. W wydarzeniu wezmą udział: Piotr Nalepa, Robert Lubera, zespół Ślad oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec.

  • Mała scena, ul. 3 Maja
  • May
  • Sold My Soul

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

11. edycja festiwalu "Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor" [PROGRAM]

W programie tegorocznej edycji znalazło się m.in. cztery spektakle, prelekcje, wystawa oraz warsztaty.

Aktualności

Bezpłatne koncerty symfoniczne w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy weekend będzie można wziąć udział w wyjątkowych doświadczeniach, jakim niewątpliwie są koncerty symfoniczne na żywo. W Filharmonii Podkarpackiej odbędą się dwa koncerty z udziałem orkiestry. Co ważne, obydwa wydarzenia są...

Aktualności

Wernisaż wystawy Beaty Czyżewskiej otworzy Rzeszów Jazz Festiwal 2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największego festiwalu jazzowego na Podkarpaciu. Wydarzeniem otwierającym będzie wystawa fotografii Beaty Czyżewskiej prezentująca koncerty i artystów poprzedniej edycji.

Aktualności

Gala operowo-operetkowa z Jonasem Kaufmannem w kinie Zorza

W listopadzie kino Zorza pokaże retransmisję gali operowo-operetkowej z udziałem gwiazd operowego świata.

Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie będzie miał nową nazwę i status

Od przyszłego roku Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zmieni nazwę na Centrum Młodzieży w Rzeszowie i zyska status pałacu młodzieży.

Aktualności

Uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i odsłonięcie "Drabiny do nieba"

W środę, 25 października 2023r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba", które jest upamiętnieniem wyjątkowego artysty urodzonego w Rzeszowie.

Aktualności

XX edycja festiwalu "O Laur Rzecha". Wystąpi ponad 400 tancerzy

24 grupy taneczne na prezentacjach konkursowych i ponad 400 tancerzy na scenie podczas koncertu galowego - tak zapowiada się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w...

Aktualności

"Kraina Zmysłów" - twórczość osób z zaburzeniami psychicznymi w BWA

„Kraina zmysłów” to wystawa jubileuszowa z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, która prezentowana będzie w Biurze Wystaw Artystycznych od 19 października do 5...

Reklama