Rzeszów - Sobota, 19.10.2024
Reklama

Breakout Days 2019 to nie tylko koncerty. Zobacz co jeszcze przygotowali organizatorzy

Dodano: /

Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września w Rzeszowie. Oprócz koncertów, organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje - spacer "śladami Breakoutów" oraz "granie dla Nalepy".

Spacer śladami Breakoutów

W sobotę 14 września, o godz. 15.00 przy pomniku Tadeusza Nalepy rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię „Breakoutów”. Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. Mapa ta pokazuje, gdzie kształtowały się przyjaźnie i pomysły, które dały zaczątek muzycznej rewolucji. Tadeusz Nalepa sam powtarzał w wywiadach, że zawsze związany był ze swoim miastem. Dlatego pierwszy punkt na mapie pojawił się naturalnie – pomnik muzyka przy ul 3 Maja. A, że pewne rzeczy w mieście Nalepy po prostu się wie, to powoli krok po kroku kształtowała się trasa. Nieodzowną pomocą wykazał się brat artysty – Czesław Nalepa, który pieczołowicie konsultował każdy punkt spaceru.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej - liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można natomiast bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Gramy dla Nalepy

Również w sobotę, w tym samym miejscu, czyli przy pomniku Tadeusza Nalepy po raz kolejny fani i sympatycy zespołu Breakout spotkają się, by wspólnie zagrać jeden z jego najsłynniejszych utworów – „Kiedy byłem małym chłopcem”! Utwór ten został uznany przez magazyn „Twój Blues” najważniejszym utworem bluesowym XX wieku.

Na ul. 3 Maja zagrają m.in. syn Tadeusza – Piotr Nalepa, Robert Lubera - lider zespołu Nie-Bo, rzeszowski zespół Ślad, a zaśpiewają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec. Zapraszamy wszystkich gitarzystów i nie tylko do dołączenia do wydarzenia!

 

PROGRAM RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2019:

Czwartek 12.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:00 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą.

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Zaproszenia na koncert można wygrać w konkursie na profilu Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Piątek 13.09

Rzeszowski Rynek

19:30 Koncert finałowy

25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej

oraz:

Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa.

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22:00 – Koncert Martyny Jakubowicz

Bilety na koncert będzie można otrzymać bezpłatnie w Estradzie Rzeszowskiej od środy, 28 sierpnia od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Sobota 14.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

15:00 – spacer śladami Tadeusza Nalepy, który poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku – liczba miejsc jest ograniczona.

17:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”. W wydarzeniu wezmą udział: Piotr Nalepa, Robert Lubera, zespół Ślad oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec.

  • Mała scena, ul. 3 Maja
  • May
  • Sold My Soul

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Gala operowo-operetkowa z Jonasem Kaufmannem w kinie Zorza

W listopadzie kino Zorza pokaże retransmisję gali operowo-operetkowej z udziałem gwiazd operowego świata.

Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie będzie miał nową nazwę i status

Od przyszłego roku Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zmieni nazwę na Centrum Młodzieży w Rzeszowie i zyska status pałacu młodzieży.

Aktualności

Uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i odsłonięcie "Drabiny do nieba"

W środę, 25 października 2023r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba", które jest upamiętnieniem wyjątkowego artysty urodzonego w Rzeszowie.

Aktualności

XX edycja festiwalu "O Laur Rzecha". Wystąpi ponad 400 tancerzy

24 grupy taneczne na prezentacjach konkursowych i ponad 400 tancerzy na scenie podczas koncertu galowego - tak zapowiada się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w...

Aktualności

"Kraina Zmysłów" - twórczość osób z zaburzeniami psychicznymi w BWA

„Kraina zmysłów” to wystawa jubileuszowa z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, która prezentowana będzie w Biurze Wystaw Artystycznych od 19 października do 5...

Aktualności

Zespół Organek zapowiada trasę koncertową MTV Unplugged. Rzeszów jednym z przystanków

W styczniu 2024 r.zespół Organek rozpocznie akustyczną trasę koncertową, która będzie promowała zapowiedziany na początek przyszłego roku album MTV Unplugged Organek. Do kwietnia grupa odwiedzi kilkanaście polskich miast, w tym również Rzeszów.

Aktualności

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

Aktualności

"Serwus Madonna" - piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk w Filharmonii Podkarpackiej

Janusz Radek, Maja Kleszcz i Katarzyna Groniec powracają z kultowym recitalem „Serwus Madonna” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk. W najbliższą niedzielę wystąpią w Sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama