Rzeszów - Środa, 25.12.2024
Reklama

Bogaty program wydarzeń w Kinie za Rogiem Cafe

Dodano: /

Propozycje kameralnego, rzeszowskiego kina mieszczącego się w rejonie dworca PKP, to nie tylko klasyczny repertuar filmowy , ale również szereg innych wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym i okołofilmowym. W styczniu, Kino za Rogiem Cafe przygotowało dla widzów m.in. dni kultury afrykańskiej, w ramach których odbędą się projekcje filmowe, warsztaty, prezentacja ubiorów afrykańskich oraz możliwość posmakowania kuchni Czarnego Ląd, dzień babci i dziadka z promocją na bilety dla seniorów, dwa koncerty oraz warsztaty filmowe. Szczegóły poniżej.

 

AFRYKAMERA - dni kultury afrykańskiej

Wydarzenie dedykowane miłośnikom kina i kultury afrykańskiej. W weekend 20-21 stycznia 2024 kino pokaże ciekawe, nagradzane na najważniejszych festiwalach, premierowe filmy. Wiele z tych tytułów zobaczycie w Rzeszowie jednorazowo, tylko w Kinie za Rogiem Cafe.

Oprócz produkcji filmowych, w trakcie wydarzenia dzięki współpracy z Fundacją Człowiek taki jak Ty poznamy codzienne życie i smaki Afryki, stroje i biżuterię, znaczenie muzyki w kulturze i język bębniarzy - odbędą się też warsztaty szamańskich instrumentów dla dzieci.

Zwieńczeniem weekendu będzie natomiast występ chóru wokalistów z Afryki działającego przy WSIiZ.

Dodatkowo w ofercie kina przez cały weekend dostępne będzie specjalne menu afrykańskie! Przepyszne zupy, kawy i herbaty wg oryginalnych przepisów.

Bilety na pojedynczy seans 15zł. Karnet na 4 filmy-  52zł. Pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

20.01, SOBOTA

14:15 Warsztat tańca afrykańskiego

15:00 Biżuteria afrykańska - znaczenie w kulturze - prezentacja Fundacji Człowiek Taki jak My + Warsztat robienia korali z papieru jak w Rwandzie

16:30 Goodbye Julia (1 godz. 56 min.)

Chartum, 2005 r. Nasilają się zamieszki pomiędzy Sudańczykami arabskiego pochodzenia a mieszkańcami północnego Sudanu. Na tym tle rozgrywa się historia Julii, czarnej katoliczki, której synek zostaje potrącony autem przez muzułmankę Monę, a mąż zostaje zabity przez męża kobiety. Aby zagłuszyć wyrzuty sumienia i starając się zadośćuczynić popełnionej krzywdzie, Mona zatrudnia Julię jako pokojówkę, chłopcu opłaca szkołę i oboje przyjmuje do swego domu. Z czasem kobiety zaprzyjaźniają się, a każda stara się zapomnieć o bolesnej przeszłości. Wszystko wraca jednak, gdy synek Julii prosi przyjaciela matki o pomoc w dowiedzeniu się, co stało się z jego ojcem.

19:00 Sira (2 godz. 2 min.)

Apolline Traoré pokazała w swym filmie historię zła i przemocy dokonywanej na ludności cywilnej, która niestety staje się częścią naszej codzienności, tej zupełnie bliskiej, jak i tej rozgrywającej się w dalekich zakątkach globu. To z jednej strony bardzo realistyczny i brutalny obraz ukazujący działania islamskich terrorystów, z drugiej portret młodej dziewczyny, Siry, która po utracie wszystkiego co najcenniejsze oraz porwaniu i gwałcie, których padła ofiarą, nie upada na duchu i walczy o przetrwanie w trudnych warunkach pustynnego Sahelu. To jeden z tym filmów, które powinien zobaczyć każdy i każda z nas.

 

21.01, NIEDZIELA

13:00 Warsztaty szamańskich instrumentów dla dzieci

14:00 Mami Wata (1 godz. 47 min.)

C.J. “Fiery” Obasi snuje opowieść o niewielkiej wyspiarskiej wiosce Iyi, w której wszyscy są szczęśliwi i żyją w pokoju, wyznając kult morskiej bogini zapewniającej im wszelkie dobra – Mami Waty. Niektórzy mieszkańcy skarżą się jednak na konieczność oddawania swych plonów w ofierze i brak udogodnień cywilizacyjnych oraz poddają w wątpliwość działanie medium, przez którą bogini przemawia. Wykorzystuje to nieznajomy Jasper, który pojawia się na Iyi i uruchamia ciąg zdarzeń, doprowadzając do zburzenia spokoju, skłócenia mieszkańców i wprowadzenia przywództwa opartego na przemocy. „Mami Wata” to nie tylko filmowe nawiązanie do zachodnioafrykańskiego folkloru, ale również historia o tym, jak niszczone są niewielkie społeczności, kultywujące tradycyjne wierzenia. To także realizacyjny majstersztyk, w którym czarno-białe zdjęcia w połączeniu z obfitą i piękną charakteryzacją i kostiumami znakomicie dopełniają całą opowieść.

16:00 Język bębniarzy - prezentacja Fundacji Człowiek Taki jak My + pokaz Studia Bębnów Afrykańskich

17:00 Banel i Adama (1 godz. 27min.)

W niewielkiej wiosce na północy Senegalu mieszkają zakochani w sobie Banel i Adama. Banel za wszelką cenę stara się wyprowadzić z ukochanym do własnego domu, rozpocząć nowe, wspólne życie i zyskać wolność. Adama, zgodnie z lokalnymi zwyczajami, ma zostać szefem wioski. Jest przywiązany do tradycji przodków i czuje się odpowiedzialny za lokalną społeczność. Kłopoty spowodowane suszą sprawiają, że para spędza coraz mniej czasu razem, a Banel czuje się coraz bardziej samotna i nieszczęśliwa. Gdy umierają kolejni mieszkańcy, Adama postanawia wypełnić przeznaczenie i zostać przywódcą, czego Banel nie będzie w stanie zaakceptować. Film Ramaty-Toulaye Sy zachwyca wyjątkowo malowniczą, pustynną, momentami senną scenerią, a także odsłania rzeczywistość, w której przywiązanie do tradycji wygrywa z indywidualnymi wyborami czy marzeniami.

19:00 Chór Afrykański WSIiZ - zakończenie Festiwalu

 

Przez cały czas trwania Festiwalu Fundacja Człowiek taki jak Ty przygotowała również możliwość zagrania w AWALE - ISE OGIURO oraz prezentację ubiorów afrykańskich - będzie też okazja do zrobienia sobie sesji zdjęciowej w strojach afrykańskich (chętni proszeni o założenie kolorowych koszulek i przyniesienie kolorowych apaszek lub szali).

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KINIE ZA ROGIEM CAFE

Świętujcie wraz z Kinem za Rogiem Cafe wyjątkowy Dzień Babć i Dziadków. My obchodzimy je cały weekend i z tej okazji w sobotę i niedzielę przygotowaliśmy specjalnie dobrane seanse, a na bilety do kina, jak i ofertę barową obowiązuje zniżka dla Seniorów 10%.

Vouchery na seans to również świetny pomysł na prezent!

21.01 - dzień Babci i Dziadka

10:30 Bella i Sebastian 2

12:30 Tajemniczy ogród

14:30 Sen o Okapi - premiera KzR Cafe

Selmie śni się okapi, a to oznacza tylko jedno: wkrótce ktoś umrze. Kto? Tego nie wiadomo, ale warto zrobić wszystko, żeby śmierci uniknąć. Każdy z mieszkańców miasteczka Westerwald ma na to swój sposób.

Tak zaczyna się poruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni, stracie i miłości. Łącząc ciepły humor, baśniowość i realizm magiczny, „Sen o okapi” przywodzi na myśl najlepsze dokonania Wesa Andersona („Asteroid City”, „Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom”) czy Jean-Pierre’a Jeuneta („Amelia”).

Ekranizacja bestsellerowej i przetłumaczonej na 22 języki powieści Mariany Leky pod tym samym tytułem, która w samych Niemczech sprzedała się w rekordowym nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy.

22.01 - dzień Babci i Dziadka

10:30 Rysiek Lwie Serce

12:00 Lato w Prowansji

 

KONCERT ELEONORY ZIOLO i PIOTRA JACHYMA

W piatek, 12 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się koncert młodych artystów, Eleonory Zioło i Piotra Jachyma!

Eleonora Zioło- wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Swoją muzyczną przygodę zaczęła we wczesnym dzieciństwie od nauki gry na pianinie. Przez lata związana z różnymi zespołami, gdzie nabierała doświadczenia i doskonaliła się pod czujnym okiem muzyków.

Piotr Jachym - gitarzysta, od lat związany z różnymi muzykami. Za sobą ma setki koncertów oraz wiele nagrań studyjnych. Przygodę z muzyką zaczął w wieku siedmiu lat od występów przy klatce schodowej na osiedlu. Obecnie swojej pasji zawdzięcza najlepszych przyjaciół oraz wiele przygód.

"Pomysł, żeby grać razem zrodził się z czystego przypadku, zabawnego zbiegu okoliczności i wspólnych przyjaciół. Bardzo się od siebie różnimy, ale z tej odmienności wychodzą naprawdę ciekaw rzeczy, a to co nas łączy, to zdecydowanie muzyka."

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na platformie kupbilecik.pl oraz w kasie kina.


Koncert Jana Kondraka - Cohen / Okudżawa / Kondrak

19 stycznia 2024 r. o godz. 19:00 odbędzie się koncert poświęcony twórczości Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy oraz autorskim piosenkom Jana Kondraka

Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

W czasie tego koncertu zaprezentuje solo przy akompaniamencie gitary utwory z repertuaru Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy oraz swoje własne autorskie.

Jan Kondrak - absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród naStudenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMIE. Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący-Pieśniarze świata - spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z pieśni, do którego muzykę skomponował Zbigniew Łapiński.

Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski.

Bilety dostępne:

Stacjonarnie: Kino za Rogiem oraz Salony Empik

Online:

  • bilety24  https://bit.ly/3NBz9sL
  • kupbilecik  https://kbq.pl/115912
  • biletyna  wkrótce
  • going  https://bit.ly/3RzQjYO

Informacje o koncercie i biletach tel. 513 207 643 oraz w Kinie za Rogiem Cafe.

Rezerwacje grupowe: tel. 513 207 643 


WARSZTATY FILMOWE "FREE ACTION"

Kino za Rogiem Café oraz reżyser Bartłomiej Żmuda ponownie zapraszają miłośników filmów do wzięcia udziału w WARSZTATACH FILMOWYCH tym razem pod nazwą “FREE ACTION”. Doceniony m.in. przez The New York Times Twórca poprowadzi zajęcia związane z produkcją filmów fabularnych. Zatem jeśli marzysz o realizacji własnych tytułów, masz wiele pomysłów scenariuszowych w głowie, ale nie wiesz jak je spisać i urzeczywistnić albo chcesz poznać tajniki pracy na planie i pracy z aktorem  - koniecznie się zapisz!

Każdy z uczestników na zakończenie zajęć otrzyma dwa certyfikaty:
1) "Obsługa sprzętu filmowego - profesjonalna rejestracja obrazu oraz dźwięku na planie filmowym"
2) "Scenariusz i reżyseria fabularnych form filmowych".

Dwudniowe Warsztaty teoretyczne i praktyczne odbędą się: 
piątek 26.01.2024 w godz. 18:00 - 21:00
sobota 27.01.2024 w godz. 10:00 - 20:00. 

Liczba Uczestników: 15 osób. Warunkiem organizacji warsztatów jest zebranie min. 9 osobowej grupy. 

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, adres, numer telefonu) na adres mailowy:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

STUDENCKIE ŚWIĘTO

KultURalia 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

Wielkie, studenckie święto tuż tuż. W dniach 7 i 8 czerwca 2024 r. odbędą się XII Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Wydarzenie organizują samorządy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Poniżej...

Aktualności

Zakończenie 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Zmiana programu i wykonawców środowego koncertu

Muzyczne święto melomanów powoli dobiega końca. Przed nami dwa ostatnie koncerty w ramach 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W środę (5.06) w Sali Balowej łańcuckiego Zamku wystąpią Bartosz Koziak i Radosław Kurek....

Andy Warhol – przed i po

Finisaż wystawy Andy'ego Warhola. Wystąpi zespół Tołhaje

Do niedzieli 16 czerwca 2024 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie można zwiedzać wystawę prac jednego z najbardziej wpływowych artystów XX wieku zatytułowaną „Andy Warhol – przed i po”. Finisaż wystawa zaplanowano na...

FESTIWAL FILMOWY

Rusza przegląd nowego kina francuskiego w Zorzy. W programie m.in. wielki hit kinowy „Królestwo zwierząt”

Przez najbliższe osiem dni w Rzeszowie będzie można zobaczyć dwanaście filmów znad Sekwany, w tym m.in. te docenione przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów. Tegoroczną nowością w programie festiwalu będą dwie...

Aktualności

Rockowa Noc from the Basement vol. 3: Koncert RoseMerry i przegląd zespołów

W sobotę, 15 czerwca w ramach cyklu Rockowa Noc from the Basement vol. 3 odbędzie się koncert zespołu RoseMerry oraz pięciu kapel, które wystąpią w ramach Konkursowego Przeglądu Zespołów.

Aktualności

Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” w G2A Arena

W najbliższą sobotę 8 czerwca, w sali kongresowej podrzeszowskiej G2A Areny będzie można zobaczyć spektakl „Dobrze się kłamie”. Organizatorzy zaplanowali dwa przedstawienia – o godz. 16:00 i 18:30. Bilety do nabycia na...

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Czerwiec w DKF Klaps. W programie m.in. ostatni film Kena Loacha oraz „Mania” z muzyką na żywo

W ostatnim miesiącu przed wakacjami zaplanowano cztery filmowe projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps”. W czerwcowym programie znalazł się m.in. ostatni film w karierze brytyjskiego reżysera Kena Loacha, który widzowie będą...

Reklama