Rzeszów - Poniedziałek, 23.12.2024
Reklama

Bogaty program wydarzeń w Kinie za Rogiem Cafe

Dodano: /

Propozycje kameralnego, rzeszowskiego kina mieszczącego się w rejonie dworca PKP, to nie tylko klasyczny repertuar filmowy , ale również szereg innych wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym i okołofilmowym. W styczniu, Kino za Rogiem Cafe przygotowało dla widzów m.in. dni kultury afrykańskiej, w ramach których odbędą się projekcje filmowe, warsztaty, prezentacja ubiorów afrykańskich oraz możliwość posmakowania kuchni Czarnego Ląd, dzień babci i dziadka z promocją na bilety dla seniorów, dwa koncerty oraz warsztaty filmowe. Szczegóły poniżej.

 

AFRYKAMERA - dni kultury afrykańskiej

Wydarzenie dedykowane miłośnikom kina i kultury afrykańskiej. W weekend 20-21 stycznia 2024 kino pokaże ciekawe, nagradzane na najważniejszych festiwalach, premierowe filmy. Wiele z tych tytułów zobaczycie w Rzeszowie jednorazowo, tylko w Kinie za Rogiem Cafe.

Oprócz produkcji filmowych, w trakcie wydarzenia dzięki współpracy z Fundacją Człowiek taki jak Ty poznamy codzienne życie i smaki Afryki, stroje i biżuterię, znaczenie muzyki w kulturze i język bębniarzy - odbędą się też warsztaty szamańskich instrumentów dla dzieci.

Zwieńczeniem weekendu będzie natomiast występ chóru wokalistów z Afryki działającego przy WSIiZ.

Dodatkowo w ofercie kina przez cały weekend dostępne będzie specjalne menu afrykańskie! Przepyszne zupy, kawy i herbaty wg oryginalnych przepisów.

Bilety na pojedynczy seans 15zł. Karnet na 4 filmy-  52zł. Pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

20.01, SOBOTA

14:15 Warsztat tańca afrykańskiego

15:00 Biżuteria afrykańska - znaczenie w kulturze - prezentacja Fundacji Człowiek Taki jak My + Warsztat robienia korali z papieru jak w Rwandzie

16:30 Goodbye Julia (1 godz. 56 min.)

Chartum, 2005 r. Nasilają się zamieszki pomiędzy Sudańczykami arabskiego pochodzenia a mieszkańcami północnego Sudanu. Na tym tle rozgrywa się historia Julii, czarnej katoliczki, której synek zostaje potrącony autem przez muzułmankę Monę, a mąż zostaje zabity przez męża kobiety. Aby zagłuszyć wyrzuty sumienia i starając się zadośćuczynić popełnionej krzywdzie, Mona zatrudnia Julię jako pokojówkę, chłopcu opłaca szkołę i oboje przyjmuje do swego domu. Z czasem kobiety zaprzyjaźniają się, a każda stara się zapomnieć o bolesnej przeszłości. Wszystko wraca jednak, gdy synek Julii prosi przyjaciela matki o pomoc w dowiedzeniu się, co stało się z jego ojcem.

19:00 Sira (2 godz. 2 min.)

Apolline Traoré pokazała w swym filmie historię zła i przemocy dokonywanej na ludności cywilnej, która niestety staje się częścią naszej codzienności, tej zupełnie bliskiej, jak i tej rozgrywającej się w dalekich zakątkach globu. To z jednej strony bardzo realistyczny i brutalny obraz ukazujący działania islamskich terrorystów, z drugiej portret młodej dziewczyny, Siry, która po utracie wszystkiego co najcenniejsze oraz porwaniu i gwałcie, których padła ofiarą, nie upada na duchu i walczy o przetrwanie w trudnych warunkach pustynnego Sahelu. To jeden z tym filmów, które powinien zobaczyć każdy i każda z nas.

 

21.01, NIEDZIELA

13:00 Warsztaty szamańskich instrumentów dla dzieci

14:00 Mami Wata (1 godz. 47 min.)

C.J. “Fiery” Obasi snuje opowieść o niewielkiej wyspiarskiej wiosce Iyi, w której wszyscy są szczęśliwi i żyją w pokoju, wyznając kult morskiej bogini zapewniającej im wszelkie dobra – Mami Waty. Niektórzy mieszkańcy skarżą się jednak na konieczność oddawania swych plonów w ofierze i brak udogodnień cywilizacyjnych oraz poddają w wątpliwość działanie medium, przez którą bogini przemawia. Wykorzystuje to nieznajomy Jasper, który pojawia się na Iyi i uruchamia ciąg zdarzeń, doprowadzając do zburzenia spokoju, skłócenia mieszkańców i wprowadzenia przywództwa opartego na przemocy. „Mami Wata” to nie tylko filmowe nawiązanie do zachodnioafrykańskiego folkloru, ale również historia o tym, jak niszczone są niewielkie społeczności, kultywujące tradycyjne wierzenia. To także realizacyjny majstersztyk, w którym czarno-białe zdjęcia w połączeniu z obfitą i piękną charakteryzacją i kostiumami znakomicie dopełniają całą opowieść.

16:00 Język bębniarzy - prezentacja Fundacji Człowiek Taki jak My + pokaz Studia Bębnów Afrykańskich

17:00 Banel i Adama (1 godz. 27min.)

W niewielkiej wiosce na północy Senegalu mieszkają zakochani w sobie Banel i Adama. Banel za wszelką cenę stara się wyprowadzić z ukochanym do własnego domu, rozpocząć nowe, wspólne życie i zyskać wolność. Adama, zgodnie z lokalnymi zwyczajami, ma zostać szefem wioski. Jest przywiązany do tradycji przodków i czuje się odpowiedzialny za lokalną społeczność. Kłopoty spowodowane suszą sprawiają, że para spędza coraz mniej czasu razem, a Banel czuje się coraz bardziej samotna i nieszczęśliwa. Gdy umierają kolejni mieszkańcy, Adama postanawia wypełnić przeznaczenie i zostać przywódcą, czego Banel nie będzie w stanie zaakceptować. Film Ramaty-Toulaye Sy zachwyca wyjątkowo malowniczą, pustynną, momentami senną scenerią, a także odsłania rzeczywistość, w której przywiązanie do tradycji wygrywa z indywidualnymi wyborami czy marzeniami.

19:00 Chór Afrykański WSIiZ - zakończenie Festiwalu

 

Przez cały czas trwania Festiwalu Fundacja Człowiek taki jak Ty przygotowała również możliwość zagrania w AWALE - ISE OGIURO oraz prezentację ubiorów afrykańskich - będzie też okazja do zrobienia sobie sesji zdjęciowej w strojach afrykańskich (chętni proszeni o założenie kolorowych koszulek i przyniesienie kolorowych apaszek lub szali).

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KINIE ZA ROGIEM CAFE

Świętujcie wraz z Kinem za Rogiem Cafe wyjątkowy Dzień Babć i Dziadków. My obchodzimy je cały weekend i z tej okazji w sobotę i niedzielę przygotowaliśmy specjalnie dobrane seanse, a na bilety do kina, jak i ofertę barową obowiązuje zniżka dla Seniorów 10%.

Vouchery na seans to również świetny pomysł na prezent!

21.01 - dzień Babci i Dziadka

10:30 Bella i Sebastian 2

12:30 Tajemniczy ogród

14:30 Sen o Okapi - premiera KzR Cafe

Selmie śni się okapi, a to oznacza tylko jedno: wkrótce ktoś umrze. Kto? Tego nie wiadomo, ale warto zrobić wszystko, żeby śmierci uniknąć. Każdy z mieszkańców miasteczka Westerwald ma na to swój sposób.

Tak zaczyna się poruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni, stracie i miłości. Łącząc ciepły humor, baśniowość i realizm magiczny, „Sen o okapi” przywodzi na myśl najlepsze dokonania Wesa Andersona („Asteroid City”, „Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom”) czy Jean-Pierre’a Jeuneta („Amelia”).

Ekranizacja bestsellerowej i przetłumaczonej na 22 języki powieści Mariany Leky pod tym samym tytułem, która w samych Niemczech sprzedała się w rekordowym nakładzie ponad 800 tysięcy egzemplarzy.

22.01 - dzień Babci i Dziadka

10:30 Rysiek Lwie Serce

12:00 Lato w Prowansji

 

KONCERT ELEONORY ZIOLO i PIOTRA JACHYMA

W piatek, 12 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się koncert młodych artystów, Eleonory Zioło i Piotra Jachyma!

Eleonora Zioło- wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Swoją muzyczną przygodę zaczęła we wczesnym dzieciństwie od nauki gry na pianinie. Przez lata związana z różnymi zespołami, gdzie nabierała doświadczenia i doskonaliła się pod czujnym okiem muzyków.

Piotr Jachym - gitarzysta, od lat związany z różnymi muzykami. Za sobą ma setki koncertów oraz wiele nagrań studyjnych. Przygodę z muzyką zaczął w wieku siedmiu lat od występów przy klatce schodowej na osiedlu. Obecnie swojej pasji zawdzięcza najlepszych przyjaciół oraz wiele przygód.

"Pomysł, żeby grać razem zrodził się z czystego przypadku, zabawnego zbiegu okoliczności i wspólnych przyjaciół. Bardzo się od siebie różnimy, ale z tej odmienności wychodzą naprawdę ciekaw rzeczy, a to co nas łączy, to zdecydowanie muzyka."

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na platformie kupbilecik.pl oraz w kasie kina.


Koncert Jana Kondraka - Cohen / Okudżawa / Kondrak

19 stycznia 2024 r. o godz. 19:00 odbędzie się koncert poświęcony twórczości Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy oraz autorskim piosenkom Jana Kondraka

Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

W czasie tego koncertu zaprezentuje solo przy akompaniamencie gitary utwory z repertuaru Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy oraz swoje własne autorskie.

Jan Kondrak - absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród naStudenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMIE. Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. Ogród wiszący-Pieśniarze świata - spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. Moje Włosy. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. Pieśń z pieśni, do którego muzykę skomponował Zbigniew Łapiński.

Jego utwory wykonywali: Beata Kozidrak, Urszula, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski.

Bilety dostępne:

Stacjonarnie: Kino za Rogiem oraz Salony Empik

Online:

  • bilety24  https://bit.ly/3NBz9sL
  • kupbilecik  https://kbq.pl/115912
  • biletyna  wkrótce
  • going  https://bit.ly/3RzQjYO

Informacje o koncercie i biletach tel. 513 207 643 oraz w Kinie za Rogiem Cafe.

Rezerwacje grupowe: tel. 513 207 643 


WARSZTATY FILMOWE "FREE ACTION"

Kino za Rogiem Café oraz reżyser Bartłomiej Żmuda ponownie zapraszają miłośników filmów do wzięcia udziału w WARSZTATACH FILMOWYCH tym razem pod nazwą “FREE ACTION”. Doceniony m.in. przez The New York Times Twórca poprowadzi zajęcia związane z produkcją filmów fabularnych. Zatem jeśli marzysz o realizacji własnych tytułów, masz wiele pomysłów scenariuszowych w głowie, ale nie wiesz jak je spisać i urzeczywistnić albo chcesz poznać tajniki pracy na planie i pracy z aktorem  - koniecznie się zapisz!

Każdy z uczestników na zakończenie zajęć otrzyma dwa certyfikaty:
1) "Obsługa sprzętu filmowego - profesjonalna rejestracja obrazu oraz dźwięku na planie filmowym"
2) "Scenariusz i reżyseria fabularnych form filmowych".

Dwudniowe Warsztaty teoretyczne i praktyczne odbędą się: 
piątek 26.01.2024 w godz. 18:00 - 21:00
sobota 27.01.2024 w godz. 10:00 - 20:00. 

Liczba Uczestników: 15 osób. Warunkiem organizacji warsztatów jest zebranie min. 9 osobowej grupy. 

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, adres, numer telefonu) na adres mailowy:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Blues Route'24 - cykl koncertów w ramach Rzeszów Breakout Days

Zbliża się Rzeszów Breakout Days, czyli coroczne wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. W programie liczne koncerty i inne działania, w tym kultowa już akcja „Gramy dla...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Grabowskim z zespołu Dezerter

Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów punkrockowego zespołu Dezerter, spotka się w Rzeszowie z czytelnikami i z fanami. Okazją do spotkania jest książka jego autorstwa zatytułowana „Przyjeżdżajcie, będzie super!”, która miała swoją...

Aktualności

Narodowe Czytanie 2024. Wspólne czytanie „Kordiana” w Ogrodach Bernardyńskich

"Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba" - w sobotę aktorzy, mieszkańcy Rzeszowa i regionu oraz zaproszeni goście będą czytać fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

Aktualności

Spotkanie z autorem powieści sensacyjnych w ramach Letnich Ogrodów Literackich

Przed nami kolejne spotkanie w ramach Letnich Ogrodów Literackich organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Tym razem gościem cyklu będzie Vincent V. Severski, autor powieści sensacyjnych.

Aktualności

Podkarpacki Festiwal Osób Wyjątkowych. Koncert finałowy na rzeszowskim Rynku

W piątek (6.09) w Rzeszowie odbędzie się koncert finałowy Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. Wydarzenie zaplanowano na rzeszowskim Rynku. Oprócz muzyki, przewidziano również szereg atrakcji.

Aktualności

"Historia Rzeszowa piaskiem malowana". We wrześniu trzy pokazy plenerowe

We wrześniu mieszkańcy trzech rzeszowskich osiedli – Zalesie, Załęże i Staromieście – będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe spektakle plenerowe, które przeniosą do krainy legend rzeszowskich. Pierwsze widowisko już w piątek, 6 września.

Aktualności

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zainaugurują X Podkarpacką Jesień Jazzową

Koncert zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet rozpocznie jubileuszową X edycję Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Będzie t0 koncertowa premiera nowej płyty grupy przygotowanej z okazji 10-lecia istnienia. Gościem specjalnym wydarzenia będzie wokalistka Aleksandra...

Aktualności

Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek zagra największe przeboje w Rzeszowie

Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek już 6 października wystąpi w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie przy ul. Fryderyka Chopina 30. Będzie to koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata. Na słuchaczy czeka...

Reklama