Rzeszów - Sobota, 28.09.2024
Reklama

"Ballady i romanse" ostatni raz przed dłuższą przerwą

Dodano: /

W maju, po raz ostatni przed wakacjami, w Teatrze Maska będzie można zobaczyć spektakl przygotowany z myślą o młodzieży i dorosłych „Ballady i romanse” w reżyserii Magdaleny Drab.

- To bardzo lubiany (i chwalony przez krytykę) spektakl zrealizowany we współczesnej, bliskiej młodym ludziom stylistyce – okraszony energetyczną muzyką, zaskakującymi popkulturowymi cytatami i... nutką humoru – mowi Anna Kulpa, specjalista ds. promocji Teatru Maska.

Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie scenariusza napisanego specjalnie dla teatru Maska przez jedną z najbardziej cenionych reżyserek i dramatopisarek młodego pokolenia Magdalenę Drab. Jest to musical na podstawie wybranych utworów Adama Mickiewicza z tomu „Ballady i romanse” oraz ludowych podań i niewinnych opowieści powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Jego premiera odbyła się 3 września 2022 roku.

O spektaklu

Jest przełom lat 80. i 90. XX wieku, czas transformacji, era „duchologii” – tajemnicza i pełna zniekształconych wspomnień. Grupa młodzieży przebywająca na szkolnej wycieczce postanawia zmierzyć się ze światem duchów i dziwów. Próba kontaktu z zaświatami kończy się nocnym koncertem zjaw, które w rytm muzyki rodem z lat 80. wyśpiewują nastolatkom „straszne” „Ballady i romanse”. Muzyczny „horror” przeplatany legendami miejskimi to zaproszenie do rozmowy o tym, w co warto wierzyć i jaki jest sens opowiadania sobie „przerażających” historii. Utwory Mickiewicza, zafascynowanego folklorem i dającemu wiarę licznym zjawiskom nadprzyrodzonym, stanowią do tego doskonały pretekst

„Ballady  romanse” będzie można zobaczyć w przyszłym tygodniu (po raz ostatni przed dłuższą kilkumiesięczną przerwą) we wtorek (17.05) o godz. 11:00, w środę (17.05) o godz. 9:00 i 11:00 oraz w piątek (19.05) o godz. 11:00 i wieczorowo o godz. 18:00.

Jeszcze w tym sezonie artystycznym czeka nas kolejna nowość w repertuarze Teatru Maska. Na 4 czerwca zaplanowano premierę spektaklu „Księga Dżungli” na podstawie książki Rudyarda Kiplinga. Twórcy spektaklu zadbają o to, aby jej sceniczna adaptacja podkreśliła wieczną aktualność jej przesłania. Barwna opowieść o Mowglim i jego absolutnie wyjątkowej Rodzinie z dżungli przedstawiona zostanie na scenie z wykorzystaniem niesamowitych kostiumów zwierząt, masek i lalek. A tajemniczy czar świata natury podkreśli niezwykła muzyka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz piętnasty zawita do Rzeszowa

Kilkadziesiąt projekcji filmów dokumentalnych dotyczących problemu uchodźców, zmian klimatu, demokracji, wolności i praw człowieka tak zapowiada się tegoroczny Ogólnopolski Objazdowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Aktualności

W weekend w Zorzy święto kina polskiego i europejskiego

Bilety na seanse w ramach tych dwóch inicjatyw będą w wyjątkowo niskich cenach.

Aktualności

Około 400 tancerzy na festiwalu "O Laur Rzecha"

Już po raz 19. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”.

Aktualności

W Rzeszowie powstało studio filmowe Lukra Films. Będą produkcje międzynarodowe

W Rzeszowie powstało pierwsze studio filmowe Lukra Films, którego celem będzie tworzenie międzynarodowych filmów fabularnych. Jego założycielami są: Łukasz Roga, reżyser filmu „No Stars Anymore” oraz Rafał Kalisz – właściciel firmy Fibrain....

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci. Bing, maskotka niespodzianka, fotolustro i inne atrakcje

W najbliższą niedzielę, 6 listopada mali kinomani będą mieli okazję obejrzeć na wielkim ekranie bajki z serii Bing. Nie zabraknie również licznych atrakcji – gościem specjalnym poranka będzie maskotka niespodzianka.

Aktualności

Wieczór z Melpomeną w bibliotece. Spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem "Siemaszki"

7 listopada o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33 a odbędzie się spotkanie z Robertem Żurkiem, aktorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Reklama