Rzeszów - Poniedziałek, 07.10.2024
Reklama

Ania Dąbrowska wygrała drugą edycję The Voice Kids

Dodano: /

Zakończyła się druga edycja programu „The Voice Kids. Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymała Ania Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, która od 5 lat kształci się pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

Było ich dziewięcioro, do ścisłego finału dostała się tylko troje, ale ostatecznie to Ania Dąbrowska z drużyny Cleo skradła serca widzów Telewizyjnej Dwójki i otrzymała tytuł „The Voice Kids”. Podopieczna debiutującej Trenerki już od „Przesłuchań w Ciemno” sięgała po wielki repertuar. Zaczęła od „Hurt” Christiny Aguilery, na etapie „Bitew” zmierzyła się z piosenką Whitney Houston „I Wanna Dance With Somebody”, a w „Finale” wzięła na warsztat wzruszającą balladę Patrycji Markowskiej. Utworem „Świat się pomylił” w kilka minut rozłożyła na łopatki całą Polskę. Tego wieczoru powtórzyła to jeszcze jeden raz śpiewając swój własny singiel „Małe skrzydła”, który specjalnie napisała dla niej Cleo.

Ania Dąbrowska otrzymała tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 50 tysięcy złotych.

W drugiej edycji „The Voice Kids” w fotelach trenerskich zasiedli: Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz zakręcony duet Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Ania Dąbrowska od 5 lat uczęszcza do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek - dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją.

Reprezentując Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej w Krakowie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Główną Nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach.

Znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który był emitowany na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór „Fryzurka”, produkcji Anny Czenczek.

Ania bierze udział w licznych projektach, koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych Centrum Sztuki Wokalnej, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa i Podkarpacia, m.in. w spektaklu patriotycznym „Zakazane Piosenki”, który swoją premierę miał 7 listopada 2016 w Filharmonii Podkarpackiej.

Wielki talent widzą w niej tacy wokaliści jak: Marek Piekarczyk, Halinka Młynkova, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży oraz Ania Wyszkoni. Ma za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, Skaldami oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017 i 2018. Brała udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka „Jest jeden świat”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Finał Senioraliów Rzeszowskich na Bulwarach. Sporo atrakcji i koncert Stefano Terrazzino

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 10 września 2022 r.

Aktualności

Oto pełny program Rzeszów Breakout Days 2022. Bilety już w sprzedaży

Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 17 września 2022 r.

Aktualności

Wystawa i wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii

9 września w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa odbędzie się wystawa fotografii pn. „Świat jest tam, gdzie się zatrzymałeś” oraz wieczór autorski z Tomaszem Tomaszewskim. Wydarzenie zainauguruje IV Rzeszowski Weekend Fotografii. Początek o...

Aktualności

Wrześniowy harmonogram koncertów na parkingu Filharmonii Podkarpackiej

Koncerty odbędą się w ramach II edycji cyklu „Filharmonia w plenerze”. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18:00. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie Filharmonii lub na oficjalnej stronie internetowej...

Aktualności

Premiera sztuki "Ballady i romanse" rozpocznie nowy sezon w Teatrze Maska

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie w „Masce“ interesujących nowości. Nowy sezon artystyczny rozpocznie premiera spektaklu „Ballady i Romanse”, powróci również Scena dla Dorosłych.

Aktualności

Piknik rodzinny w centrum Rzeszowa. Wystąpi m.in. Arka Noego

W najbliższą niedzielę 4 września przy budynku Estrady Rzeszowskiej na ul. Jagiellońskiej 24, odbędzie się piknik rodzinny pn. „Dzień dobry Добрий день.”.

Aktualności

Pożegnanie lata z teatrem Maska. Czytanie performatywne w parku

Aktorzy teatru Maska będą czytać sztukę Beniamina Bukowskiego NANOWO.

Reklama