Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

12. GRAND OFF. Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata w WDK

Dodano: /

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fundacja Cinema Art zapraszają 27 lutego 2019 r. (środa) o godz. 18:00 na projekcję filmów nagrodzonych podczas 12. edycji GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Bilety po 5 zł dostępne w kasie WDK, ul. S. Okrzei 7

Festiwal Grand OFF to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne.

To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata. Laureaci wyłonieni zostali przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów międzynarodowych środowisk filmowych. Zwieńczeniem festiwalu była uroczysta ceremonia rozdania nagród organizowana w Warszawie. Na ostatnią festiwalową edycję nadesłano blisko 4000 filmów ze 125 krajów a Komisja Nominacyjna spośród tych dzieł wybrała 55 filmów w 11 kategoriach.

Zwycięskie filmy zaprezentowane zostaną w WDK oraz w około 100 innych instytucjach na terenie całej Polski. Więcej informacji na stronie www.grandoff.eu

W PROGRAMIE:

OJCIEC ADNANA 
Najlepszy Scenariusz

reżyseria: Sylvia Le Fanu
produkcja: Dania 2017
czas: 25min.

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

 

PRZENIESIENIE 
Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Film Fabularny

reżyseria: Michael Grudsky
produkcja: Izrael 2017
czas: 22 min.

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

 

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ 
Najlepsze Zdjęcia i Najlepszy montaż

reżyseria: Aleksander Szeser
produkcja: Irlandia 2017
czas: 18 min.

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

 

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA 
Najlepsza Rola Męska i Najlepsza Scenografia

reżyseria: Paul Philipp
produkcja: Niemcy 2017
czas: 29 min.

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem.
Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

 

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ 
Najlepsza Rola Kobieca

reżyseria: Maria Eriksson-Hecht
produkcja: Szwecja 2018
czas: 9 min.

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w „realu”.  Kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

 

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM 
Najlepszy Film Dokumentalny

reżyseria: Tomasz Wiśniewski
produkcja: Polska 2018
czas: 45 min.

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

 

KONCERT OGNIA
Najlepszy Film Animowany

reżyseria: Mariia Konopatova
produkcja: Rosja 2018
czas: 6 min.

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

 

MLEKO
Najlepszy Film Polski 

reżyseria: Urszula Morga
produkcja: Polska
czas: 15 min.

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Bezpłatny koncert The FoxCats promujący debiutancki album

18 marca grupa The FoxCats zagra premierowy koncert promujący debiutancką płytę zatytułowaną „Wystrzeleni”.

Aktualności

Islandzki multiinstrumentalista wystąpi w Rzeszowie

Ragnar Ólafsson - wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii rusza w trasę po Polsce. 27 kwietnia wystąpi w Rzeszowie. Koncert odbędzie się w Kinie za Rogiem Cafe o godz. 19:00.

Aktualności

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Mrozu, Nosowska i Brodka

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Organizatorzy Letnich Brzmień ogłosili listę artystów, którzy wystąpią w tym roku w Rzeszowie. Dwudniowy festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8 lipca 2023 r. w Parku Sybiraków.

Aktualności

Podkarpacka trasa Eskaubei, Piotra Lemańczyka i Tomasza Nowaka

Dwa zespoły współtworzone przez rzeszowskich muzyków Eskaubei i Tomasza Nowaka oraz trójmiejskiego basistę Piotra Lemańczyka w marcu zagrają kilka koncertów na Podkarpaciu. Trasę zakończą w Warszawie.

Aktualności

Teatralny Speed Dating. Pokaz projektów Sceny Nowej Dramaturgii w Siemaszce

W najbliższą niedzielę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się prezentacja projektów spektakli, powstałych w wyniku spotkania twórczych duetów podczas Teatralnego Speed Datingu.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy kolejnych artystów

Nocny Kochanek i Dziwna Wiosna dołączają do line-upu tegorocznej edycji Rockowej Nocy. Festiwal odbędzie się w ostatni weekend wakacji w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualności

"Dziurawe historie" Marty Ożóg w Rzeszowskich Piwnicach

Od 16 marca w Rzeszowskich Piwnicach będzie można podziwiać nowe prace Marty Ozóg. Wystawa zatytułowana „Dziurawe historie” będzie dostępna dla zwiedzających do 10 kwietnia r.

Reklama