Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Umiejętności w CV – co i jak wpisać?

Dodano:

Aplikując na dane stanowisko, warto przemyśleć jakimi umiejętnościami, osiągnięciami i zdolnościami chcemy przekonać do siebie pracodawcę. Pamiętajmy, że jest to najważniejsza sekcja w życiorysie, więc należy o nią zadbać jak najlepiej.

Co wpisać w CV i czym przekonać pracodawcę?


Te właśnie zagadnienia są niezwykle istotne, jeśli chcemy mieć procesjonalny życiorys, od którego zależy nasza kariera oraz zatrudnienie. Aby to osiągnąć, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Pierwszą z nich jest to, aby całość była spójna, logiczna i z widocznie wyodrębnionymi sekcjami. W ten sposób rekruter w każdej chwili może szybko znaleźć potrzebne informacje. Przygotowując CV, można pominąć umiejętności miękkie np. kreatywność, punktualność, odporność na stres itp., gdyż każdy może mieć to w swoim życiorysie, chyba że pracodawca wyraźnie wymaga tego w ogłoszeniu. Istotne jest to, aby dobrze znać oczekiwania potencjalnego szefa i informować tylko o umiejętnościach, których wymaga dana posada. Aby zwiększyć swoje szanse, można również sprawdzić inne oferty pracy na podobne stanowisko i zwrócić uwagę jakie umiejętności są w nich wymagane. W ten sam sposób można też sprawdzić proponowane przez konkurencję zarobki.
Reklama
Rola faktów i liczb

Aplikując, najlepiej używać konkretnych liczb i faktów, które najlepiej opiszą osiągnięcia oraz unikać dokładnych, długich i zbędnych opisów. W tym przypadku wystarczy nawet pięć dobrze dobranych słów. Dobrym sposobem, żeby zapewnić sobie zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, jest pochwalenie się, jakie sukcesy odniosło się dzięki poszczególnym zdolnościom i talentom. Z kolei opisując swoje umiejętności językowe, należy zrobić to zgodnie ze standardami Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego np. A1, B2 itp. Dodatkowo, choć niekoniecznie, można dodać samodzielną, subiektywną ocenę swoich umiejętności, dzięki czemu rekruter i pracodawca będą mogli poznać mocne strony kandydata dostrzec jak on sam je postrzega oraz czy jest krytyczny wobec siebie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Jak umyć silnik?

Czy mycie silnika to wysiłek, którego mógłbyś sobie oszczędzić i czynność zupełnie zbyteczna? A co jeśli wolisz, by twój samochód lśnił?

Artykuł sponsorowany

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.

Artykuł sponsorowany

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiany, które wprowadziła, są odpowiedzią na .zidentyfikowane kluczowe problemy sektora MŚP w zakresie...

Artykuł sponsorowany

5 najlepszych pomysłów na wieczór we dwoje

Czeka Was kolejny wieczór w domu i zupełnie nie macie pomysłu na to, jak spędzić czas?

Artykuł sponsorowany

Jaki prezent wybrać na 40-te urodziny?

“Czterdziestka” to bardzo dobra okazja, by podarować jubilatowi nietypowy prezent urodzinowy. To idealna pora, by osoba obchodząca okrągłą rocznicę urodzin mogła spełnić swoje najskrytsze marzenia, często jeszcze snute w czasach młodzieńczych.

Artykuł sponsorowany

Materac 120x200 - kto najczęściej wybiera materace w tym rozmiarze?

Sprawdź dla kogo taki typ materaca będzie najlepszym wyborem i w jaki sposób potrafi on poprawić Twój sen.

Artykuł sponsorowany

Fotowoltaika w biznesie – dlaczego się to opłaca?

Inwestycje w pozyskiwanie energii ze Słońca są obszarem, który już od wielu lat nie jest na celownikach wyłącznie gospodarstw domowych, które poszukują oszczędności w pozyskiwaniu prądu na swoje potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Nowy Nissan Qashqai - gama zelektryfikowanych jednostek napędowych przenosi najpopularniejszego w Europie crossovera w przyszłość

Nowy Nissan Qashqai będzie dostępny z unikatową gamą jednostek napędowych, które gwarantują dynamikę, wysoką kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa.

Reklama