Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Środki i możliwości w zakresie opieki osób starszych w Niemczech

Dodano:

Osoby starsze mierzą się codziennie z wieloma przeszkodami: osłabione zmysły wzroku i słuchu ograniczają odbieranie bodźców z otoczenia, artroza blokuje przemieszczanie się, a demencja dezorientuje i utrudnia komunikację. Bardzo często bywa, że niestety seniora nęka więcej chorób jednocześnie. Z tego powodu należy zapewnić mu odpowiednią opiekę, niemal całodobową.
Aktualnie Niemcy są najstarszym społeczeństwem w Europie. Instytucje wchodzące w zakres opieki w Niemczech można podzielić na: domy spokojnej starości (tzw. Altenheimy), pielęgniarki, opiekunki i podobne im usługi.

Mimo wsparcia finansowego rządu niewiele rodzin może sobie pozwolić na umieszczenie seniora w domu opieki czy na wynajęcie opiekunki. Koszty mogą wynieść miesięcznie nawet od 6 tysięcy euro miesięcznie, zarówno za jedną, jak i drugą usługę. Kolejnym problemem jest bezpieczeństwo: przeładowane Altenheimy czy różne pielęgniarki odwiedzające podopiecznego są dość istotnym zagrożeniem dla niego, uwzględniając rozprzestrzeniającą się pandemię.
Reklama
Jakie jest więc inne wyjście? Również opiekunka osób starszych w Niemczech, ale z Polski. Koszt usług jest o tyle niższy, że niemal każda niemiecka rodzina może sobie na nią pozwolić, dla Polki zaś wypłata jest wciąż wyjątkowo lukratywna (ok. 1800 euro netto miesięcznie, zależne od poziomu języka i sytuacji zdrowotnej seniora). Nie powinno więc nikogo dziwić, że raptownie wzrasta liczba ofert pracy w opiece w Niemczech.

Potrzebujesz pracy, a jednocześnie odczuwasz satysfakcję, pomagając innym? Zgłoś się do jednej z agencji opiekunek, np. Veritas. Agencja przedstawi Ci zakres obowiązków i dobierze odpowiadającą Ci ofertę pracy w opiece w Niemczech. Każda oferta jest poprzedzona ankietą wypełnianą przez rodzinę seniora, co pozwala opiekunce świadomie zgodzić się na warunki pracy oraz uniknąć przykrych niespodzianek. Na miejscu zlecenia opiekunka osób starszych w Niemczech zawsze może skorzystać z telefonu do koordynatora lub pogotowia języka niemieckiego.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama