Scenotechnika - krótkie wyjaśnienie zagadnienia
Jak już zostało na wstępie zaznaczone technika sceniczna (więcej o pojęciu tutaj: https://szkoleniadlakadr.pl/) obejmuje szereg różnych działań, niezbędnych do organizacji różnego typu występów artystycznych - o mniejszym i większym zasięgu i skali. Techniką sceniczną zajmuje się więc odpowiednia grupa ludzki, która dba o to, aby dany event odbył się zgodnie z wizją artystyczną scenarzysty.
Do ich obowiązków należy:
- przygotowanie ceny;
- ustawienie elementów oświetlenia;
- realizacja dźwięku - dobór odpowiedniego nagłośnienia.
Wszystkie te elementy muszą doskonale ze sobą współgrać, aby oprawa sceny została dobrze przygotowana i zrealizowana. W przypadku techniki sceniczne każda płaszczyzna działania jest nie mniej istotna od drugiej, by efekt końcowy był dokładnie taki, jak zaplanowano.
Scena - serce występu artystycznego
W zasadzie każda występ artystyczny kojarzy się ze sceną, a więc miejscem na którym pojawiają się artyści. Warto podkreślić, że jest to również miejsce łączące wszystkie elementy techniki scenicznej.
Scena pozwala na to, aby występ mógł być obserwowane z dużej odległości i jest wyposażona w urządzenia do zawieszania elementów nagłośnienia oraz oświetlenia, jak również ekranów - wykorzystywanych do wyświetlania dodatkowych treści podczas wydarzeń artystycznych. W razie potrzeby scena zostaje wyposażona dodatkowo w inne sprzęty typu - generator dymu, zapadnie, widny itp.
Dźwięk i oświetlenie - istotne dopełnienie sceny
Ważne są też mikrofony używane osoby występujące na scenie. Sprzęt tego typu musi być właściwie dobrany i przygotowany, by nie generował niepożądanych dźwięków, zakłócających występ. Dzięki właściwie synchronizowanym i dobranym elementom wizualnych oraz dźwiękowym każdy event nabiera wyjątkowego charakteru.
Podsumowując należy powiedzieć, że wszystkie elementy scenotechniki są względem siebie równoważne i razem pracują na sukces danego występu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz