Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Dodano:

Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Zdjęcie ze strony gminy Głogów Małopolski
Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m. To kolejna inwestycja Związku Gmin PKS w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zrealizował kolejną inwestycję w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.  

Przy Al. Wyzwolenia 6 powstała hala zaplecza technicznego, w której znajduje się m.in. 5 stanowisk diagnostycznych służących do naprawa autobusów, automatyczna myjnia, część magazynowo – socjalna oraz warsztat z nowoczesnymi urządzeniami do naprawy i serwisowania autobusów. Utworzono również pomieszczenia biurowe i nowoczesną serwerownię.  
Wartość inwestycji to ponad 5,5 mln zł, z czego ponad 3,6 mln zł pochodzi z programu RPO WP.
Reklama

Projekt „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF” ma na celu zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu na obszarze Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, a w szczególności na terenie 9 gmin zaangażowanych w jego realizację, które są zrzeszone w ramach Związku Gmin PKS. Należą do nich gminy: Czarna, Czudec, Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko.

Do tej pory w ramach projektu zakupiono m.in. 54 ekologiczne autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wdrożono system informatyczny z Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama