Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Od 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyskała status „na żądanie”. W samym Rzeszowie pojawiło się 230 takich przystanków. Kolejne 216 ustanowiono poza terenem miasta, m.in. w Świlczy, Trzebownisku i Tyczynie.

Jak informował na początku marca Zarząd Transportu Miejskiego, w przypadku sprawdzenia się tego rozwiązania, z dniem 2 kwietnia status przystanek „na żądanie” miało zyskać kolejne 235 przystanków. Tak się jednak nie stało. ZTM wstrzymał wdrożenie II etapu. - Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, iż w związku z prowadzonymi analizami nieustannie napływających wniosków dotyczących funkcjonowania systemu przystanków „na żądanie”, wstrzymuje plan wdrożenia II etapu – czytamy w komunikacie ZTM.

19 marca 2022 r. ZTM zlikwidował kilkanaście przystanków „na żądanie”. Część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z tych przystanków, m.in. w rejonie szkół publicznych.
Reklama
Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” odbywa się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.

Wszystkie przystanki „na żądanie” są oznaczone specjalnymi tabliczkami.  Informacja o takich przystankach znajduje się również na elektronicznych tablicach, w zapowiedzi głosowej w autobusach oraz na rozkładach jazdy publikowanych na stronie ztm.rzeszow.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama