Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Reklama