Rzeszów - Poniedziałek, 28.10.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Reklama