Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zwierzaki z fundacji Felineus potrzebują pomocy

RZESZÓW. Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus, zwraca się z prośbą o pomoc dla swoich podopiecznych. Potrzebna jest karma, żwirek i środki na podstawową profilaktykę.

Rzeszów

Hotel w Jasionce przekształcony w bazę noclegową dla medyków

Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka wspomaga kadrę medyczną.  

Rzeszów

Rada osiedla Zwięczyca chce przekazać pieniądze dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. 10 700 zł zamierza przekazać Rada osiedla Zwięczyca na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Licealiści z Rzeszowa szyją maseczki dla szpitali

RZESZÓW. Uczniowie ALO w Rzeszowie włączyli się w akcję szycia maseczek. 

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Reklama