Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od poniedziałku wraca część zawieszonych kursów MPK

RZESZÓW. Z kolei na liniach 0A i 19 blisko 30 kursów nadal nie będzie realizowanych, aż do końca przyszłego tygodnia. 

Rzeszów

1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla osób z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Będzie to pierwsza tego typu placówka w naszym mieście.

Rzeszów

Znamy nominowanych do konkursu Podcast Roku 2022

RZESZÓW. Gala finałowa odbędzie się 20 listopada w hotelu Hilton w Rzeszowie.

Rzeszów

Pijany kierowca osobówki zderzył się z autobusem MPK

RZESZÓW. Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Langiewicza i Witosa doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego i autobusu komunikacji miejskiej. Sprawca zdarzenia - kierowca osobówki - miał ponad 3,4 promile alkoholu.

Rzeszów

Ruszyła zbiórka pieniędzy na miejski fortepian

RZESZÓW. Trwa akcja pod hasłem „Fortepian Dla Rzeszowa”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup fortepianu zewnętrznego, który pozostałby na stałe na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

"Różowa sobota" w szpitalu przy ul. Szopena. Bezpłatne badania i konsultacje

RZESZÓW. Akcja dbędzie się 29 października w Przychodni Onkologicznej i w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyburzono starą halę sportową przy I LO. Powstaje już nowa

RZESZÓW. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu. Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż

Reklama