Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

Dodano:

fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej mali podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja "Mały Wielki Krok" działa od 2020 roku. Prowadzi m. in. projekty skierowane do dzieci z niepełnosprawnościami. Jednym z nich są zajęcia rehabilitacyjne w kombinezonach Dunag, z których korzystają dzieci z mózgowym porażeniem, wadami genetycznymi, dystrofią mięśniową itp. z Rzeszowa i okolicznych gmin.
 
Orteza dynamiczna Dunag to rodzaj specjalistycznego kombinezonu zakładającego się ze spodenek, kamizelki i linek, które odpowiednio upięte poprawiają postawę, czucie głębokie i kontrolę ciała. Dzięki kombinezonowi dzieci mogą stawiać samodzielne kroki, zobaczyć świat z innej perspektywy niż łóżko czy materac do ćwiczeń, a nawet podskoczyć, pomimo iż na co dzień uniemożliwia im to choroba.  


Kombinezon Dunag, materiały Fundacji "Mały Wielki Krok"
 
Fundacja "Mały Wielki Krok" rozpoczęła internetową zbiórkę środków na zakup 5 kompletów kombinezonów, które umożliwią rehabilitację zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Koszt jednego kombinezonu wraz z zestawem linek i naciągów to 3000 zł. Taki komplet może być wykorzystywany przez wielu podopiecznych przez długi czas.
 
Reklama
Akcję pod hasłem „Zostań Kosmicznym Pomagaczem” można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Do końca zrzutki pozostało ponad 70 dni. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja “Mały Wielki Krok” z siedzibą w Krasnem powstała w grudniu 2020 roku. Współtworzą ją rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, połączeni wspólnymi doświadczeniami w kilkuletniej już walce o jak najlepszy komfort życia dla swoich dzieci, których ciężkie choroby wymagają wielospecjalistycznego leczenia oraz opieki. - Chcemy, by niepełnosprawne dzieci mogły spełniać swoje marzenia, bawić się, rozwijać, dążyć do życia wśród rówieśników oraz w pełni uczestniczyć w życiu społecznym – mówią założyciele Fundacji.
 
Fundacja osiąga swoje cele poprzez realizację projektów zapewniających niepełnosprawnym dzieciom rehabilitację oraz specjalistyczne terapie wspierające ich rozwój, ukierunkowany na samodzielność i niezależność.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Rzeszów

Podpisano umowę na odbiór śmieci w 2019 roku. Decyzja zapadła bez konsultacji z prezydentem

RZESZÓW. „Dyrektor MPGK podpisał umowę nie konsultując się z prezydentem” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiany na WSPiA. Pojawili się m.in. nowi prodziekani

RZESZÓW. Na uczelni pojawią się nowi Dziekani-Dyrektorzy Kolegiów Dydaktycznych ich zastępcy oraz pełnomocnicy Rektora.

Rzeszów

4 tys. zł za mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach 27. Finału WOŚP. Trwają jeszcze trzy aukcje

RZESZÓW. Na ulicach stolicy innowacji podczas Finału działało ok. 300 wolontariuszy.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Reklama