Rzeszów - Środa, 08.01.2025
Reklama

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

Dodano:

fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej mali podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja "Mały Wielki Krok" działa od 2020 roku. Prowadzi m. in. projekty skierowane do dzieci z niepełnosprawnościami. Jednym z nich są zajęcia rehabilitacyjne w kombinezonach Dunag, z których korzystają dzieci z mózgowym porażeniem, wadami genetycznymi, dystrofią mięśniową itp. z Rzeszowa i okolicznych gmin.
 
Orteza dynamiczna Dunag to rodzaj specjalistycznego kombinezonu zakładającego się ze spodenek, kamizelki i linek, które odpowiednio upięte poprawiają postawę, czucie głębokie i kontrolę ciała. Dzięki kombinezonowi dzieci mogą stawiać samodzielne kroki, zobaczyć świat z innej perspektywy niż łóżko czy materac do ćwiczeń, a nawet podskoczyć, pomimo iż na co dzień uniemożliwia im to choroba.  


Kombinezon Dunag, materiały Fundacji "Mały Wielki Krok"
 
Fundacja "Mały Wielki Krok" rozpoczęła internetową zbiórkę środków na zakup 5 kompletów kombinezonów, które umożliwią rehabilitację zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Koszt jednego kombinezonu wraz z zestawem linek i naciągów to 3000 zł. Taki komplet może być wykorzystywany przez wielu podopiecznych przez długi czas.
 
Reklama
Akcję pod hasłem „Zostań Kosmicznym Pomagaczem” można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Do końca zrzutki pozostało ponad 70 dni. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja “Mały Wielki Krok” z siedzibą w Krasnem powstała w grudniu 2020 roku. Współtworzą ją rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, połączeni wspólnymi doświadczeniami w kilkuletniej już walce o jak najlepszy komfort życia dla swoich dzieci, których ciężkie choroby wymagają wielospecjalistycznego leczenia oraz opieki. - Chcemy, by niepełnosprawne dzieci mogły spełniać swoje marzenia, bawić się, rozwijać, dążyć do życia wśród rówieśników oraz w pełni uczestniczyć w życiu społecznym – mówią założyciele Fundacji.
 
Fundacja osiąga swoje cele poprzez realizację projektów zapewniających niepełnosprawnym dzieciom rehabilitację oraz specjalistyczne terapie wspierające ich rozwój, ukierunkowany na samodzielność i niezależność.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Rzeszów

Kamienica przy al. Piłsudskiego w posiadaniu dewelopera

RZESZÓW. 30 czerwca br. ukazało się oficjalne zarządzenie, w którym ustala się, że budynek przy ul. Piłsudskiego 5 zostanie użyczony na czas nieoznaczony na rzecz Developres Sp. z o.o.

Rzeszów

Poszukiwania 12-latka zakończone sukcesem

RZESZÓW. Matka zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna, bo tym jak ten wyszedł wieczorem z domu, a jego nieobecność przedłużała się. Chłopaka szukała Policja.

Rzeszów

Ruszyła II tura rekrutacji w WSPiA

RZESZÓW. 20 lipca 2020 r. w WSPiA rozpoczęła się II tura rekrutacji kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021.

Rzeszów

Modernizacja ul. Lisa Kuli. Miasto wybrało wykonawcę

RZESZÓW. Nieco ponad 1 mln zł będzie kosztował remont ul. Lisa Kuli. Prace potrwają do końca wakacji.  

Rzeszów

Ciąg dalszy walki z komarami i kleszczami w Rzeszowie

​RZESZÓW. W dniach 21 i 22 lipca od godz. 19:00 w Rzeszowie przeprowadzony zostanie drugi zabieg zwalczania komarów i kleszczy. Pierwsza akcja odbyła się na przełomie czerwca i lipca.

Reklama