Rzeszów - Piątek, 10.01.2025
Reklama

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

Dodano:

fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
fot. Fundacja "Mały Wielki Krok"
RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej mali podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja "Mały Wielki Krok" działa od 2020 roku. Prowadzi m. in. projekty skierowane do dzieci z niepełnosprawnościami. Jednym z nich są zajęcia rehabilitacyjne w kombinezonach Dunag, z których korzystają dzieci z mózgowym porażeniem, wadami genetycznymi, dystrofią mięśniową itp. z Rzeszowa i okolicznych gmin.
 
Orteza dynamiczna Dunag to rodzaj specjalistycznego kombinezonu zakładającego się ze spodenek, kamizelki i linek, które odpowiednio upięte poprawiają postawę, czucie głębokie i kontrolę ciała. Dzięki kombinezonowi dzieci mogą stawiać samodzielne kroki, zobaczyć świat z innej perspektywy niż łóżko czy materac do ćwiczeń, a nawet podskoczyć, pomimo iż na co dzień uniemożliwia im to choroba.  


Kombinezon Dunag, materiały Fundacji "Mały Wielki Krok"
 
Fundacja "Mały Wielki Krok" rozpoczęła internetową zbiórkę środków na zakup 5 kompletów kombinezonów, które umożliwią rehabilitację zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Koszt jednego kombinezonu wraz z zestawem linek i naciągów to 3000 zł. Taki komplet może być wykorzystywany przez wielu podopiecznych przez długi czas.
 
Reklama
Akcję pod hasłem „Zostań Kosmicznym Pomagaczem” można wesprzeć na portalu zrzutka.pl. Do końca zrzutki pozostało ponad 70 dni. Liczy się każda złotówka.
 

Fundacja “Mały Wielki Krok” z siedzibą w Krasnem powstała w grudniu 2020 roku. Współtworzą ją rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, połączeni wspólnymi doświadczeniami w kilkuletniej już walce o jak najlepszy komfort życia dla swoich dzieci, których ciężkie choroby wymagają wielospecjalistycznego leczenia oraz opieki. - Chcemy, by niepełnosprawne dzieci mogły spełniać swoje marzenia, bawić się, rozwijać, dążyć do życia wśród rówieśników oraz w pełni uczestniczyć w życiu społecznym – mówią założyciele Fundacji.
 
Fundacja osiąga swoje cele poprzez realizację projektów zapewniających niepełnosprawnym dzieciom rehabilitację oraz specjalistyczne terapie wspierające ich rozwój, ukierunkowany na samodzielność i niezależność.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Reklama