Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie. Obiekt powstaje na osiedlu Pobitno. Będzie miał ponad 60 arów powierzchni.

Już od jakiegoś czasu trwają prace przy realizacji zielonej inwestycji w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12 w Rzeszowie. Nowy park kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej będzie podzielony na kilka stref:

- Strefa placu zabaw dla dzieci – pojawią się w niej m.in. tyrolka, huśtawki, wieża, domek dla dzieci.

- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania

- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.

- Strefa parku leśnego – zamontowane zostaną w niej m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży, budki dla ptaków.

Reklama

Poszczególne strefy zostaną połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Park powstaje w miejscu otoczonym piękną zielenią. Będzie ona uzupełniona nasadzeniami blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin. Ustawione zostaną także ławki i siedziska-pniaki.

Zieleniec w rejonie SP nr 12 zostanie oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. Koszt budowy parku to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z budżetu państwa.

Więcej zdjęć z realizacji inwestycji znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atak na 12-latkę na ul. Mikołajczyka. Policja zatrzymała sprawcę

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, jest już w rękach Policji.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce przebudowany odcinek ul Wyspiańskiego zostanie udostępniony mieszkańcom. Prace zostały już zakończone, pozostał jeszcze tyko odbiór.

Rzeszów

Wyremontują dach w ZSP nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca listopada br. poznamy firmę, która wyremontuje dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rzeszowie, przy ul. Rubinowej 4 na osiedlu Załęże. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł.

Rzeszów

Na budowie drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mamy dla Was porcję zdjęć z realizacji odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica. W kadrach m.in. budowa estakady ES-5.  

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 16 listopada 2023 r. odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami z cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

"Cyrkuluj Książeczko" - zbiorka książek dla potrzebujących dzieci

RZESZÓW. W poniedziałek, 13 listopada w centrum handlowym Auchan Krasne wystartowała kolejna zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych.

Rzeszów

Zmiany w zasadach zimowego utrzymania dróg w Rzeszowie. Odśnieżaniem zajmie się jedna firma

RZESZÓW. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Jasionce. Nie żyje 57-letni pieszy

RZESZÓW. 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, został śmiertelnie potrącony przez opla.

Reklama