Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 9 września 2023 r. na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczną się prace na drugiej stronie jezdni.

Wykonawca inwestycji, firma Strabag, zakończyła już budowę konstrukcji prawie kilometrowego odcinka jezdni wschodniej wraz z podbudową i ułożeniem warstwy wiążącej nawierzchni. Wykonane m.in. zostały już także zatoki autobusowe, na których niedługo kładziona będzie nawierzchnia ścieralna z betonu cementowego. Zakończono roboty na przejeździe kolejowo – drogowym, polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Trwają prace przy budowie ekranów dźwiękochłonnych.
Kontynuowane są roboty przy budowie ścieżki pieszo -  rowerowej po stronie lewej. Poza tym trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie konstrukcji jezdni ulicy Łowieckiej. Montowane są już także słupy oświetleniowe.

W najbliższym czasie kontynuowane będą także prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

Od soboty utrudnienia w ruchu

W sobotę, 9 września na przebudowywanym odcinku ulicy Warszawskiej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Od tego dnia ruch będzie odbywał się odcinkiem nowo wybudowanej jezdni (wschodniej). Z kolei zamknięty zostanie odcinek istniejącej jezdni (zachodnia), na którym rozpocznie się przebudowa.
Reklama
Jedna z największych inwestycji w Rzeszowie

Przebudowa ulicy Warszawskiej to jedna z największych inwestycji trwających obecnie Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego zadania jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Rozbudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej oraz jego kontynuacji już poza granicami miasta pozwoli na komfortowy dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ.

Koszt inwestycji to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace budowlane mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.
 
Poniżej kilka świeżych zdjęć z przebudowy ul. Warszawskiej. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.





 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

Przybywa ścieżek rowerowych w naszym województwie. W Rzeszowie jest ich najwięcej

RZESZÓW. Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych w 2018 roku, znalazło się na 10. miejscu wśród województw. 

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Reklama