Rzeszów - Czwartek, 23.01.2025
Reklama

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa, przejeżdzających pod wiaduktem na ul. Batorego, czekają spore utrudnienia. Podajemy najważniejsze informacje dla kierowców i pieszych.

Już za kilka dni przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. 2 września rusza demontaż starego wiaduktu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy, ponad 3-krotnie szerszy obiekt.

W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie. Powstanie nowy obiekt, o szerokości 22 m. Zmieni się także jego wysokość z 2,8 m do 4,60 m. Będą dwa pasy ruchu, chodnik i ścieżka dla rowerzystów.

W czasie przebudowy, wyłączona z ruchu pieszego i samochodowego zostanie ul. Stefana Batorego/ ul. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Elizy Orzeszkowej do skrzyżowania z ul. Jana Kochanowskiego.
Reklama
Kierowcy znajdujący się na ul. Lucjana Siemieńskiego będą mieli możliwość przejazdu na południową stronę miasta, wiaduktem Tarnobrzeskim poprzez ul. Jana Kochanowskiego i ul. Marszałkowską oraz poprzez ul. Ciepłowniczą do ul. Rzecha, następnie na rondzie im. Jacka Kuronia do Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. O zmianach w komunikacji miejskiej informowaliśmy TUTAJ.

Dla pieszych przez cały okres realizacji inwestycji zapewnione będzie przejście od ul. Jana Kochanowskiego do placu Dworcowego kładką naziemną. Przypominamy, że przez pierwsze 10 miesięcy PKP PLK zajmie się przebudową wiaduktu. W kolejnych miesiącach Miejski Zarząd Dróg ma rozpocząć przebudowę jezdni
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama