Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Zakończyła się rozbudowa szkoły na Staromieściu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola nr 6 w Rzeszowie rozpoczęli zajęcia w rozbudowanym budynku. Inwestycja została zrealizowana w ramach kontraktu osiedlowego, które Konrad Fijołek podpisał z mieszkańcami po zwycięskiej kampanii wyborczej.

– Warunki lokalowe w szkole nie były najlepsze, było ciasno, sala gimnastyczna malutka. Dlatego też zobowiązałem się wobec mieszkańców Staromieścia, że rozbudowa szkoły będzie jednym z moich priorytetów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja przy ul. Skrajnej składała się z trzech elementów. Najważniejszym była budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. W nowej części znalazły się m.in. pomieszczenia dla przedszkolaków - pięć oddziałów, każdy dla 25 maluchów, szkolna świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne. Jest tu także szatnia dla ponad 300 uczniów, nowoczesna kuchnia i jadalnia.

Kolejnym elementem inwestycji była budowa nowej hali sportowej, która jest częścią wybudowanego skrzydła szkoły. Obiekt spełnia wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W budynku znajduje się także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Reklama

Trzecia część zadania obejmowała przebudowę starej części szkoły. Zmienił się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstało również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Wykonawcą inwestycji była firma Bimat. Kosztowała ponad 17,5 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Reklama