Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty. Na stronie uczelni umieszczono już cztery odcinki w ramach czterech cykli od lat realizowanych przez WSIiZ: Wielkie Pytania w Nauce; Przybij Piątkę Nauce; Zdrowe Relacje, Zdrowa Psychika oraz w Labiryncie Świata. Nowe odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

- Nagrania wykładów cieszą się ogromną popularnością na platformie WSIiZ na You Tube, co jest dla nas powodem do dumy. Obecnie, w ramach misji popularyzacji wiedzy i upowszechniania kultury, najbardziej wartościowe treści zaczynamy udostępniać także w formie podcastów – mówi dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Rektor WSIiZ.

Jako pierwsze dostępne są już następujące podcasty: „Chcesz mieć rację czy relację?” z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?” – wykład prof. Tadeusza Pomianka, „Jak mówić, żeby nas słuchano?” – wykład prof. Jerzego Bralczyka, „Wojna w Ukrainie oczami korespondenta” – zapis rozmowy z reporterami Pawłem Pieniążkiem i Wojciechem Jagielskim. Kolejne odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu, ich tematyka będzie dotyczyć m.in. odkryć naukowych, psychiki i relacji międzyludzkich, wydarzeń społecznych i politycznych oraz zrównoważonego rozwoju.
Reklama
- Liczę na to, że podcasty znajdą liczne grono słuchaczy zainteresowanych nauką, kulturą, bieżącymi wydarzeniami ze świata polityki czy również rozwojem osobistym i szeroko rozumianym zdrowiem. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, bo najbardziej popularny film na profilu WSIiZ na  YouTube, czyli wykład „Jak mówić, aby nas słuchano” prof. Jerzego Bralczyka, ma obecnie 8 milionów 200 tysięcy wyświetleń, więc trudno będzie ten rekord pobić, ale wszak nie o rekordy tu chodzi, a o upowszechnianie treści o wysokiej wartości w formie bezpłatnej i jak najbardziej przystępnej  – podkreśla Rektor Rozmus.

 Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową uczelni oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Rzeszów

W piątek, 2 września pogrzeb Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc spocznie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Żałoba po śmierci Tadeusza Ferenca. Od poniedziałku księga kondolencyjna w ratuszu

RZESZÓW. W najbliższych dniach odbędą się również uroczystości pożegnalne.

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Reklama