Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty. Na stronie uczelni umieszczono już cztery odcinki w ramach czterech cykli od lat realizowanych przez WSIiZ: Wielkie Pytania w Nauce; Przybij Piątkę Nauce; Zdrowe Relacje, Zdrowa Psychika oraz w Labiryncie Świata. Nowe odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

- Nagrania wykładów cieszą się ogromną popularnością na platformie WSIiZ na You Tube, co jest dla nas powodem do dumy. Obecnie, w ramach misji popularyzacji wiedzy i upowszechniania kultury, najbardziej wartościowe treści zaczynamy udostępniać także w formie podcastów – mówi dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Rektor WSIiZ.

Jako pierwsze dostępne są już następujące podcasty: „Chcesz mieć rację czy relację?” z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?” – wykład prof. Tadeusza Pomianka, „Jak mówić, żeby nas słuchano?” – wykład prof. Jerzego Bralczyka, „Wojna w Ukrainie oczami korespondenta” – zapis rozmowy z reporterami Pawłem Pieniążkiem i Wojciechem Jagielskim. Kolejne odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu, ich tematyka będzie dotyczyć m.in. odkryć naukowych, psychiki i relacji międzyludzkich, wydarzeń społecznych i politycznych oraz zrównoważonego rozwoju.
Reklama
- Liczę na to, że podcasty znajdą liczne grono słuchaczy zainteresowanych nauką, kulturą, bieżącymi wydarzeniami ze świata polityki czy również rozwojem osobistym i szeroko rozumianym zdrowiem. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, bo najbardziej popularny film na profilu WSIiZ na  YouTube, czyli wykład „Jak mówić, aby nas słuchano” prof. Jerzego Bralczyka, ma obecnie 8 milionów 200 tysięcy wyświetleń, więc trudno będzie ten rekord pobić, ale wszak nie o rekordy tu chodzi, a o upowszechnianie treści o wysokiej wartości w formie bezpłatnej i jak najbardziej przystępnej  – podkreśla Rektor Rozmus.

 Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową uczelni oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 24 do 30 września 2022 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska "Kundelek"

RZESZÓW. Zbiórkę organizuje Centrum Handlowe Auchan Krasne. Najbardziej potrzebne są karma oraz środki czystości.

Rzeszów

Wypadek w Przewrotnem. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. Około godz. 9:00 w miejscowości Przewrotne w gminie Głogów Małopolski doszło do zderzenia renault z iveco.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje miejski system monitoringu jakości powietrza

RZESZÓW. Od wczoraj jakość powietrza w Rzeszowie monitorowana będzie przez 38 czujników. Do końca roku będzie ich 60.

Rzeszów

Ze zbiornika wodnego w Lipiu wyłowiono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Nad wyjaśnieniem okoliczności utonięcia mężczyzny pracują policjanci z Głogowa Małopolskiego.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie. Jesienią budynek będzie zadaszony

RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy szkole na ul. Towarnickiego idą zgodnie z planem. Jesienią budynek będzie już zadaszony. 

Rzeszów

Rozpoczął się Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na placu Farnym i na ul. Jagiellońskiej otwarto strefy relaksu

RZESZÓW. Tydzień Mobilności zakończy Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września.

Reklama