Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

Dodano:

fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Lufthansa wróciła do Jasionki. Od niedzieli niemiecki przewoźnik operuje na trasie do Monachium. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

– Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić ponowny start połączeń Lufthansy pomiędzy Rzeszowem a Monachium. Nasi klienci na Podkarpaciu będą mogli korzystać z codziennych lotów do pięciogwiazdkowego hubu lotniczego, z wieloma połączeniami do USA, Kanady i Europy. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim zespołowi lotniska w Rzeszowie, za wsparcie i cieszę się na naszą współpracę – mówi René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Dzięki realizowanemu przez Lufthansę rejsowi, pasażerowie z Podkarpacia zyskują pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Denver, Boston, Montreal, Toronto czy Singapur, jak również europejskich, jak: Zurych, Genewa, Wenecja, Mediolan, Turyn, Katania, Tirana, Nicea, Paryż, Bruksela, Majorka, Oslo, czy Kopenhaga.
Reklama
– Połączenie z dużym europejskim hubem to prestiż, ale przede wszystkim ponowne otwarcie na świat. Lecąc z Rzeszowa przez Monachium możemy dotrzeć do 80 destynacji na czterech kontynentach. Z pewnością docenią to pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, zarówno prowadzący działalność na Podkarpaciu, jak i przyjeżdżający do naszego regionu – podkreśla Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który razem z René Koinzackiem obserwował lądowanie Bombardiera CRJ-900.

Samoloty Lufthansy, zabierające na pokład do 90 pasażerów, startują codziennie z Monachium o godzinie 11.10, lądowanie w Jasionce odbywa się ok. 12.35. Wylot z Rzeszowa zaplanowany jest zaś na godz. 13.10, a przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa ok. 14.35. Bilety dostępne są na stronie przewoźnika.

Lufthansa oferowała już połączenia z Jasionki, od 2009 roku do Monachium oraz Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowała w styczniu ubiegłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałek otwarcie nowego Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii "Nowy Świat"

RZESZÓW. Punkt został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się na poziomie +1.

Rzeszów

Speed Show. Wielkie spotkanie miłośników motoryzacji w Rzeszowie

RZESZÓW. Pokazy jazdy sportowej, driftu, wystawy samochodów i jednośladów, strefa Expo i FoodTruck oraz miasteczko zabaw dla najmłodszych to część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy SpeedShow - pierwszej tak dużej imprezy dla miłośników motoryzacji...

Rzeszów

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Rzeszów

Nowe lokale na lotnisku w Jasionce - ekskluzywny sklep i dwie kawiarnie

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Baltona otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce trzy nowe punkty usługowe – ekskluzywny sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Rzeszów

Otwarto łącznik drogi ekspresowej S-19 w powiecie rzeszowskim

RZESZÓW. W środę, 16 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie łącznika drogi ekspresowej S-19 od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej nr 19 w Boguchwale. Inwestycję zrealizował Powiat Rzeszowski.

Rzeszów

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Trwa budowa nowych przejazdów dla rowerzystów. Wykonawcą robót jest Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Wartość inwestycji  to ponad 1,6 mln zł.

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Reklama