Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wolontariusze to dzieci od 7 lat, przez młodzież, po studentów i dorosłych, głównie z Rzeszowa i okolic. Najmłodszy pomocnik wolontariusza ma roczek - informuje szefowa sztabu przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, Magdalena Sierżęga.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki WOŚP przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W niedzielę, 28 stycznia w Rzeszowie kwestować będzie 220 wolontariuszy, z trzech sztabów:

- 45 osób ze Sztabu nr: 1405 mieszczącego się w Szkole Podstawowej  Nr 25 przy ul. Starzyńskiego 17. Są to uczniowie od 6 klasy SP 25 i kilkoro absolwentów

- 30 osób z psami ze Sztabu nr: 6358 - Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie przy ul. Żwirki i Wigury 8.

-145 osób ze Sztabu nr: 6817 - Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Spytka Ligęzy 12. W olontariusze to dzieci, młodzież i dorośli
 
Reklama
Wolontariuszy będzie można spotkać niemal w całym mieście, m.in. na rzeszowskim Rynku, w Piwnicach Rzeszowskich, w galeriach handlowych czy w Zespole Szkół Sportowych podczas rozgrywek.

Jak rozpoznać wolontariusza WOŚP?

Każdy wolontariusz będzie posiadał kolorową puszkę, pakiet czerwonych serduszek dla darczyńców oraz identyfikator. Ten ostatni element pozwala zweryfikować, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem 32. Finału WOŚP. Na identyfikatorze znajdują się: imię i nazwisko wolontariusza, numer wolontariusza (ten sam powinien być widoczny na puszce), zdjęcie wolontariusza, dane Sztabu, w którym działa wolontariusz, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Wolontariusze mogą liczyć na wsparcie lokalnych restauracji i lokali gastronomicznych, w postaci gorącej herbaty czy kawy. Do akcji przyłączyły się m.in. Lord Jack, Mc Donalds, Aroma, Kozlovna czy Habana.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Reklama