Rzeszów - Wtorek, 05.11.2024
Reklama

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

Dodano:

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
RZESZÓW. Do rozpoczęcia prac związanych z budową obwodnicy południowej brakuje już tylko opinii dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz pozwolenia na budowę od wojewody podkarpackiego. Inwestycja wyceniana na ok. 400 mln zł jest coraz bliżej realizacji.

Nieśpiesznie, aczkolwiek systematycznie ratusz zmierza do rozpoczęcia budowy obwodnicy południowej. Aktualnie cały temat utknął na Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, gdyż miasto czeka na opinie dyrektora w sprawie odpowiedzi na uwagi, jakie RDOŚ wystosował wobec inwestycji.

„Prezydent spotkał się z dyrektorem RDOŚ-u. Dyrektor obiecał, że na początku listopada ta opinia zostanie wydana. Po wydaniu opinii przystąpimy do kolejnych czynności. W granicach lutego chcemy wystąpić do wojewody” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Nie mniej jednak, aby opinia dyrektora została wydana niezbędne jest złożenie do RDOŚ-u kolejnego uzupełnienia do odpowiedzi na 38 pytań, które kilka miesięcy temu wystosowano w stronę ratusza. Wiemy również, że prezydent informował dyrektora o tym, że uzupełnienie ma wpłynąć w ciągu kilku najbliższych dni.

„ [W uzupełnieniu – przyp. red.] chodziło o podstawowe elementy infrastruktury technicznej związanej z placem budowy. Chodzi o to jak będzie zajęty plac, czy będą tereny utwardzone pod ciężki sprzęt, gdzie będzie ten sprzęt stał, jak będzie zabezpieczony przed ewentualnymi wyciekami, także wszystkie te elementy zostały zebrane i przekazane do ratusza no i czekamy aż wpłynie uzupełnienie” – informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ-u.
Reklama
Szczegóły techniczne inwestycji

Zakres planowanej inwestycji obejmuje stworzenie jezdni o długości 5728,50 m, mostu nad zalewem o długości 970 m (skonstruowanego jako dwie niezależne konstrukcje po jednej dla każdego kierunku ruchu o szerokości 2 x 15,44 m), mostu na rzece Strug o długości ok. 130 m, ciągu pieszo-rowerowego dwukierunkowego po obu stronach drogi oraz przejścia dla pieszych.

Na obwodnicy południowej mają znaleźć się zatoki autobusowe oraz połączenia z istniejącym układem komunikacyjnym (drogi zjazdowe i skrzyżowania).Inwestycja wiąże się również z rozbiórka kolidujących obiektów, których ilość wynosi 47, to m.in.  14 budynków mieszkalnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Reklama