Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wybiera się na spotkanie z szefem zarządu PGE Energia Ciepła. W sprawę zaangażował się również Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej. Przetarg na dostawę ma charakter otwarty i w związku ze zniesieniem uchwały o tzw. regionalizacji , może wziąć w nim udział każdy podmiot, przez co na jednym stole mogą znaleźć się oferty z Warszawy, Łodzi oraz Rzeszowa.

Relacje z negocjacji można przeczytać TUTAJ. Nie mniej jednak najwyższa oferta jaka aktualnie leży na stole PGE Energia Ciepła wynosi 720 zł za tonę, a przypomnijmy, że aktualna stawka za odbiór odpadów jaką płaci Rzeszów wynosi 302,40 zł.

„Ściskają nam gardło. Praktycznie nie mamy wyjścia. Z jednej strony jest ustawa, której nie przestrzegają, ale gdybym chciał wykorzystać tą ustawę i skierował sprawę do sądu to góry śmieci będą pod domami” – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ratusz nie składa broni i walczy na każdym szczeblu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w sprawie interweniowano zarówno u wojewody podkarpackiego jak i w urzędzie marszałkowskim. Zarówno Lucyna Podhalicz (wicewojewoda) jak i Piotr Pilch (wicemarszałek województwa podkarpackiego) zadeklarowali chęć pomocy i zobligowali się do wysłania odpowiednich pism do ministerstwa.
Reklama
„Podsumowując, oczekuje wprowadzenia zakazu przetwarzania niesegregowanych, zmieszanych odpadów komunalnych poza obszarem województwa, na którym zostały wytwarzane” – taki zapis możemy znaleźć w piśmie, jakie trafi do ministra klimatu Michała Kurtyki.
Władze miasta przyjęły podobną taktykę: „My wysyłamy pisma do posłów, senatorów i do premiera. Działania są prowadzone. Uważamy, że bezwzględnie mamy rację” – informuje Tadeusz Ferenc.

Dodajmy, że dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Energia Ciepła SA. Dodajmy, że podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami w ratuszu Tadeusz Ferenc wspomniał, że byłby skłonny do 10% podwyżki aktualnie obowiązującej ceny za tonę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Rzeszów

Ostatnia szansa na łyżwy w Parku Sybiraków. Zbliża się koniec sezonu

RZESZÓW. To ostatnie tygodnie, a być może nawet dni funkcjonowania lodowiska na osiedlu Baranówka.

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Reklama