Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

Dodano:

Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
Ul. Grunwaldzka - fot. Wiktor Strzępek / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków zostanie przebudowany na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Betonową kostkę zastąpi szara kamienna kostka ( na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika) oraz płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 (na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego). Takie same płyty położone zostały również na ul. Kościuszki.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie także plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obejmuje również zasadzenie nowych drzew. Będzie to 37 grabów pospolitych  ‘frans fontaine’ i 9 platanów klonolistnych ‘alphen’s globe. Drzewa posadzone zostaną po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską – drzewa o koronie kulistej. Wszystkie drzewa  będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.
Reklama
Największą i najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa starych, często wadliwie działających instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Przebudowana ulica Grunwaldzka zyska również nowe elementy. Będą to parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej oraz pomnik Bitwy Grunwaldzkiej 
w rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Do połowy września ma zostać podpisana umowa z wykonawcą inwestycji – firmą OBO Polska z Rzeszowa. Będzie miał 12 miesięcy (od daty podpisania umowy) na wykonanie zadania.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Reklama