Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

Dodano:

Wizualizacja szpitala uniwersyteckiego / S.T. Architekci
Wizualizacja szpitala uniwersyteckiego / S.T. Architekci
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

We wtorek, 26 lipca 2022 r.  prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i Adam Dziedzic, wójt Gminy Świlcza podpisali akt notarialny potwierdzający przekazanie Uniwersytetowi Rzeszowskiemu terenów w gminie Świlcza, na których ma powstać Szpital Uniwersytecki. Umowę z tej sprawie zawarto w październiku zeszłego roku. Nabycie terenu pod inwestycję było warunkiem koniecznym ubiegania się o środki na jej realizację.

 „Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych i przy wydatnym wsparciu władz rządowych i samorządowych kolejne etapy budowy szpitala rozpoczną się już niebawem.” - powiedział rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama
Podpisanie aktu notarialnego / fot. Michał Święcicki/UR

W pierwszej połowie maja 2021 roku podpisano deklarację dotyczącą wspólnych działań ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego na rzecz powstania Szpitala Uniwersyteckiego. Zgodnie z podpisaną deklaracją, działanie te mają wspierać ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia, którzy również złożyli swoje podpisy pod dokumentem.

Budowa szpitala uniwersyteckiego jest jednym z priorytetów regionu zawartym w „Strategii rozwoju województwa - Podkarpackie 2030” przyjętej we wrześniu 2020 r. Kompleks na terenie Gminy Świlcza będzie miał 35 ha powierzchni. Szacowany koszt całościowy inwestycji to około 2 miliardy zł.



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama