Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Z wnioskiem o poszerzenie prezydium Rady Miasta wyszedł Konrad Fijołek z Rozwoju Rzeszowa, jednocześnie określając osobę jaka to stanowisko miałaby objąć. Radny Waldemar Szumny zgodził się na swoją kandydaturę i Rada rozpoczęła głosowanie.

Powołano komisję skrutacyjną, odpowiadającą za poprawne przeprowadzenie wyborów. W jej skład weszło trzech radnych. Witold Walawender, Mateusz Szpyrka i Maria Warchoł.

Po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że 22 radnych opowiedziało się na korzyść Waldemara Szumnego, 2 radnych było przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.

„Jestem wielkim zwolennikiem, tego żeby nie było podziałów, albo przynajmniej żeby były ograniczone” – mówił radny Szumny.

Waldemar Szumny funkcję wiceprzewodniczącego dzielił będzie z Konradem Fijołkiem oraz Wiesławem Bużem.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Dzień Kobiet. Autobus pełen niespodzianek i inne atrakcje

RZESZÓW. Estrada Rzeszowa oraz rzeszowskie instytucje kultury przygotowały z okazji Dnia Kobiet kilka niespodzianek.

Rzeszów

Strefa płatnego parkowania w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. Płatne parkowanie zacznie obowiązywać od 1 marca 2023 r. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami.

Rzeszów

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Rzymu samolotem

RZESZÓW/JASIONKA. Od 10 czerwca 2023 roku, z podrzeszowskiego lotniska będzie można polecieć do stolicy Włoch. Połączenie będzie realizował Wizz Air.

Rzeszów

"Drabina do Nieba" - nowy rzeszowski pomnik stanie przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 20-metrowy monument ma być gotowy do końca czerwca br.

Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe wiaty rowerowe

RZESZÓW. Powstanie ich pięć. Mają być modułowe, tak aby w przyszłości mogły zostać rozbudowane. W każdej z nich znajdzie się miejsce przynajmniej dla 35 rowerów.

Reklama