Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

Dodano:

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Najlepsi młodzi lekkoatleci zjadą do Rzeszowa drugi rok z rzędu. Rywalizacja rozpocznie się w piątek o godzinie 10 i potrwa do niedzieli. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na sobotę, na godzinę 15.15.

- To będzie wielkie sportowe święto pełne emocji i rekordów. Życzę pasjonującej rywalizacji wszystkim uczestnikom, a mieszkańcom Rzeszowa, którzy przyjdą kibicować, wspaniałej rozrywki – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

W misrzostwach wezmą udział zawodnicy z całego kraju - Łącznie w zawodach wystartuje prawie 1000 zawodników z 215 klubów. Podkarpacie będzie reprezentować 73 lekkoatletów trenujących w 12 klubach. 19 z nich to zawodnicy CWKS Resovii. Wielu naszych podopiecznych jest ponadto zaangażowanych w organizację zawodów. Pracują nad ich promocją w kanałach social mediowych, a skoczkini wzwyż, Wiktoria Miąso zaprojektowała logo mistrzostw – mówi Michał Tittinger, prezes Okręgowego Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki 
Reklama
Szczegółowe informacje na temat zawodów i ich przebiegu będą publikowane na stronach internetowych i kanałach social mediowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, CWKS Resovii oraz Rzeszowa. Wstęp na zawody w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Cichej jest bezpłatny. Transmisje będzie można śledzić na stronie internetowej www.kpsport.pl.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki. 9 tras, w tym 1 nowość

RZESZÓW/JASIONKA. 9 tras, w tym nowość – Malta i więcej lotów do popularnych europejskich destynacji: Londynu, Mediolanu i Zadaru – Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki.

Rzeszów

W marcu rusza rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół

RZESZÓW. Niebawem ruszy rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Dotyczy ona roku szkolnego 2025/2026. Poniżej harmonogram postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, które zostanie ogłoszone, kiedy po rekrutacji właściwej...

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Rzeszów

W rzeszowskich urzędach skarbowych pojawiły się terminale płatnicze

RZESZÓW. W urzędach skarbowych przy ul. Podwisłocze 42 oraz ul. Siemieńskiego 18 mieszkańcy mogą już uiszczać opłatę skarbową za pomocą terminali płatniczych.

Rzeszów

Egzotyczne zwierzęta w hali Podpromie. W weekend odbędą się targi terrarystyczne

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym unikatowe gatunki, które trudno zobaczyć gdzie indziej oraz wyjątkowe rośliny, również owadożerne, będzie można podziwiać podczas powracających do Rzeszowa targów terrarystycznych Exoticarium.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. 36-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Reklama