Rzeszów - Poniedziałek, 03.02.2025
Reklama

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Głównym celem, dla którego powołuje się pełnomocnika ds. praw pacjenta, jest zapewnienie najwyższej jakości opieki podczas hospitalizacji oraz ochrony praw pacjentów.

Zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545), do zadań pełnomocnika należy m.in. udział w rozpatrywaniu skarg pacjentów, analiza nieprawidłowości dotyczących realizacji praw pacjenta i proponowanie działań naprawczych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu praw pacjenta.

Reklama

"Pełnomocnik Praw Pacjenta posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony praw pacjenta oraz znajomość systemu ochrony zdrowia, co pozwoli na efektywne działanie na rzecz pacjentów. Jesteśmy przekonani, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia standardów w naszym szpitalu oraz wzmocnienia zaufania pacjentów i utrzymania pozytywnego wizerunku placówki medycznej. Razem możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce dla naszych pacjentów" – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu KSW nr w Rzeszowie.

Z doktorem Witoldem Skrętem, pełniącym obowiązki pełnomocnika ds. praw pacjenta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, można skontaktować się drogą mailową, pisząc na adres pelnomocnik@szpital2rzeszow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 17 86 64 701


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Reklama