Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

W środę 22 września 2021 r. w Rzeszowie zorganizowany zostanie „Dzień bez samochodu” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  W tym dniu dla wszystkich obowiązują bezpłatne przejazdy na wszystkich liniach komunikacji miejskiej.  

Także w środę w Miasteczku Ruchu Drogowego (rejon ul. Pułaskiego i Sondeja) odbędzie się Piknik Mobilności. W godzinach od 9:00 do 14:00 atrakcje dla szkół - animacje i konkursy z nagrodami.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) to akcja promująca zrównoważone formy mobilności, m.in. transport publiczny, jazdę na rowerze czy przemieszczanie się pieszo. W trakcie tego tygodnia, władze miast i gmin zachęcają mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia. Kulminacyjnym momentem akcji jest „Dzień bez Samochodu”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do trzech razy sztuka? Związek Gmin bliski rozstrzygnięcia przetargu na dostarczenie 15 autobusów

RZESZÓW. Trwa trzeci przetarg na dostawę 15 autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”

Rzeszów

Tor żużlowy na Stadionie Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Zgodnie z dokumentacją projektową remont powinien być wykonany w terminie do 15 kwietnia br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce ponownie przyjmie czartery z chasydzkimi pielgrzymami

RZESZÓW. Zgodnie z żydowskim kalendarzem w tym roku okazja do celebrowania rocznicy śmierci cadyka nadarza się dwukrotnie: 26 lutego oraz 28 marca.

Rzeszów

9 marca wielkie sprzątanie nad Wisłokiem. Po akcji odbędzie się piknik

RZESZÓW. Akcje organizuje Fundacja Rzeszowska oraz Stacja Rzeszów DZIKI.

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

RZESZÓW. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. 

Reklama