Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Oto zupełnie nowa wersja piłkarzyków. Ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. Poznajcie nowoczesną wersję piłkarzyków z czasów naszego dzieciństwa.

W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. RoboSoccer, bo o nim mowa, to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki. Autorem pomysłu jest Vadym Melnyk właściciel firmy Cerci Robotics założonej w stolicy województwa podkarpackiego.  

“Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi” – wyjaśnia Vadym Melnyk CEO RoboSoccera.



RoboSoccer to odpowiedź na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie padniętych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikamii. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń. 
Reklama
“Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje” – dodaje Melnyk.

Opis możliwości gry:
 
  • Przenośna. Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce;
  • Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologi kół omniwheels;
  • Dwie baterie litowo jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy;
  • Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobbowanie przeciwnika;
  • Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu.

Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika Już w październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. W wyniku zboórki spółka liczy na na pozyskanie środków na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od $99. Więcej informacji na tej stronie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie mural poświęcony Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Akcja składać się będzie z czterech etapów.

Rzeszów

Jakich inwestycji miejskich możemy spodziewać się w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa opublikował plany zamówień publicznych na 2019 rok.

Rzeszów

CBŚP i Prokuratora Rejonowa z Rzeszowa zlikwidowali trzy agencje towarzyskie

RZESZÓW, POLSKA. Jak ustalili śledczy z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

Rzeszów

RARR podpisuje umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Będą pożyczki z atrakcyjnym oprocentowaniem

RZESZÓW. W wyniku realizacji dwóch projektów łącznie do sektora MŚP w postaci preferencyjnych pożyczek trafi 21 mln zł.

Rzeszów

Zaginęła 19-latka z Rzeszowa. Ostatni raz kontaktowała się z matką będąc w Zakopanem

RZESZÓW. Rysopis: wiek z wyglądu 25 lat, wzrost 180 cm, szczupła budowa ciała, włosy czarne, proste, długie. Oczy brązowe.

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Reklama