Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

Dodano:

fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
fot. Natalia Górska - Tomaszewska / Materiały prasowe
RZESZÓW. W piątek oficjalnie otwarto RoboLAB – miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

RoboLAB – Local STEM Incubator to projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do rozwijania swoich kompetencji w robotyce. Miejsce to ma pomóc przede wszystkim młodzieży w zrozumieniu czym jest robotyka i jakie możliwości daje. Będą się tutaj odbywać warsztaty, spotkania z ekspertami i szkolenia przygotowanie specjalnie dla tego celu i dla tej grupy wiekowej.

- Fundacja ma już spore doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dzieci i młodzieży dlatego możemy zakładać, że i tym razem będzie to dobrze przygotowane. Nasz Dziecięcy Uniwersytet Techniczny ma już ponad 10 lat i w organizowanych zajęciach wzięło udział ponad 40 000 uczestników, co daje nam pewność, że mamy doświadczenie w przygotowywaniu zajęć dla dedykowanych grup uczestników - mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

Dzięki wsparciu partnerów, w tym firmy Pratt&Whitney Rzeszów, Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszowa oraz Politechniki Rzeszowskiej, zajęcia w RoboLAB będą bezpłatne. Jedyne, co należy zrobić aby móc z nich skorzystać to założyć drużynę, znaleźć opiekuna i przystąpić do pracy. Co roku w listopadzie Fundacja wraz z Partnerami będzie organizować międzynarodowe zawody robotyczne XChallenge, w których jedną z konkurencji będzie Task Hunters. Konkurencja ta dedykowana jest robotom zadaniowym, których budowania uczniowie będą się uczyć w ramach zajęć w RoboLAB. Co ważne, w zawodach drużyny będą walczyły o naprawdę wysokie nagrody finansowe, płatne staże i praktyki dla laureatów oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe. Na dzień dzisiejszy Fundacja już podpisała porozumienie z Politechniką Rzeszowską, która takie punkty przyzna laureatom zawodów. 
Reklama
RoboLAB to nie tylko przestrzeń czy warsztat do budowy robotów. Ma to być również miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla wszystkich tych, którzy interesują się szeroko rozumianą robotyką. 



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Reklama