Rzeszów - Niedziela, 29.12.2024
Reklama

W Jasionce padł kolejny rekord. Najlepszy miesiąc w historii lotniska

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Lipiec był najlepszym miesiącem pod względem liczby pasażerów w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Obsłużono ponad 136 tysięcy osób. To o 12 procent więcej niż w rekordowym sierpniu 2023 r. Od początku 2024 roku lotnisko obsłużyło o 11 procent więcej pasażerów niż w „milionowym” 2023 r.

– Bardzo nas cieszy blisko 37-procentowa dynamika ruchu czarterowego, która jest efektem sukcesywnie rozwijanej oferty oraz współpracy z wiodącymi touroperatorami. Warto zauważyć, że dużym zainteresowaniem cieszą się połączenia oferowane przez przewoźników regularnych, w tym do Zadaru, Alicante, czy Rzymu. Miłośników podróży do Włoch powinna ucieszyć wiadomość, że już od września będzie można polecieć do „stolicy mody, sportu i biznesu”, jaką jest Mediolan – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Najpopularniejszym kierunkiem czarterowym była turecka Antalia. Obsłużono prawie 25 tys. pasażerów. Tegoroczna oferta czarterowa z Rzeszowa to 15 kierunków do 8 krajów - Turcji, Grecji, Egiptu, Bułgarii, Albanii, Hiszpanii, Tunezji i Czarnogóry. Połączenia te stanowią w sezonie wakacyjnym 45 procent udziału w całym ruchu lotniskowym.

Następne w rankingu były linie Ryanair (oferujące połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, chorwackiego Zadaru i hiszpańskiego Alicante a od sezonu zimowego uruchomią również loty do Mediolanu – Malpensa); Polskie Linie Lotnicze LOT (z połączeniami do Warszawy, Gdańska i Nowego Jorku - Newark) oraz Lufthansa (Monachium) i Wizz Air (Rzym), który już od września zaoferuje połączenia do Mediolanu.

Reklama

Najchętniej wybieranymi miastami w lotach regularnych były: Warszawa, Londyn oraz Monachium.

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje łącznie 29 kierunków do 15 krajów, odprawiono ponad 625 tys. osób. W rekordowym ub. roku w tym czasie w Jasionce pojawiło się 562 tys. pasażerów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama