Rzeszów - Czwartek, 07.11.2024
Reklama

W Jasionce padł kolejny rekord. Najlepszy miesiąc w historii lotniska

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Lipiec był najlepszym miesiącem pod względem liczby pasażerów w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Obsłużono ponad 136 tysięcy osób. To o 12 procent więcej niż w rekordowym sierpniu 2023 r. Od początku 2024 roku lotnisko obsłużyło o 11 procent więcej pasażerów niż w „milionowym” 2023 r.

– Bardzo nas cieszy blisko 37-procentowa dynamika ruchu czarterowego, która jest efektem sukcesywnie rozwijanej oferty oraz współpracy z wiodącymi touroperatorami. Warto zauważyć, że dużym zainteresowaniem cieszą się połączenia oferowane przez przewoźników regularnych, w tym do Zadaru, Alicante, czy Rzymu. Miłośników podróży do Włoch powinna ucieszyć wiadomość, że już od września będzie można polecieć do „stolicy mody, sportu i biznesu”, jaką jest Mediolan – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Najpopularniejszym kierunkiem czarterowym była turecka Antalia. Obsłużono prawie 25 tys. pasażerów. Tegoroczna oferta czarterowa z Rzeszowa to 15 kierunków do 8 krajów - Turcji, Grecji, Egiptu, Bułgarii, Albanii, Hiszpanii, Tunezji i Czarnogóry. Połączenia te stanowią w sezonie wakacyjnym 45 procent udziału w całym ruchu lotniskowym.

Następne w rankingu były linie Ryanair (oferujące połączenia do Wielkiej Brytanii, Irlandii, chorwackiego Zadaru i hiszpańskiego Alicante a od sezonu zimowego uruchomią również loty do Mediolanu – Malpensa); Polskie Linie Lotnicze LOT (z połączeniami do Warszawy, Gdańska i Nowego Jorku - Newark) oraz Lufthansa (Monachium) i Wizz Air (Rzym), który już od września zaoferuje połączenia do Mediolanu.

Reklama

Najchętniej wybieranymi miastami w lotach regularnych były: Warszawa, Londyn oraz Monachium.

W tym roku na podrzeszowskim lotnisku, które oferuje łącznie 29 kierunków do 15 krajów, odprawiono ponad 625 tys. osób. W rekordowym ub. roku w tym czasie w Jasionce pojawiło się 562 tys. pasażerów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Reklama