Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka z nowych obostrzeń jakie wprowadzono w autobusach komunikacji miejskiej.

W związku z obowiązującymi od dnia 25 marca 2020 r. ograniczeniami w przemieszczaniu się, jakie wprowadził Rząd RP, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie wprowadza zmiany w autobusach.
 
  1. Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami. 
     
  2. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych. 
     
  3. W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazów wynikających z wprowadzonego stanu epidemii 
     
  4. Na ekranach multimedialnych w autobusach ukazują się ostrzeżenia dot. m.in.:
    Reklama
    - zachowania bezpiecznej odległości
    - ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum 
     
  5. Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów.  Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków. 
     
  6. Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

Reklama